Haberlerde HUG

20 Haziran 2018 / HÜRRİYET Başarılı Girişimcilere Ulukaya Desteği Haber Detayına Git
03 TEMMUZ 2017 / MİLLİYET Yoğurt Desteği Haber Detayına Git
13 ARALIK 2017 / MİLLİYET Hamdi Ulukaya'dan Türkiye'ye Girişimcilik Aşısı Haber Detayına Git
05 TEMMUZ 2017 / ABD POST Hamdi Ulukaya'nın Öğrencileri Amerika'da Haber Detayına Git
28 KASIM 2017 / DOĞAN HABER AJANSI Amaç Genç Girişimcileri Desteklemek Haber Detayına Git
21 KASIM 2017 / AMERİKA'NIN SESİ Türkiye’nin Her Köyünde Dehalar Var Haber Detayına Git
28 TEMMUZ 2017 / HÜRRİYET Genç Girişimcilere Chobani Desteği Haber Detayına Git
14 NISAN 2017 / WEBRAZZI Hamdi Ulukaya Girişim Programı Türkiye’den Çıkacak Yeni Chobani’leri Arıyor Haber Detayına Git
12 NISAN 2017 / MEDIACAT Hamdi Ulukaya’dan Girişimciliğe Destek Haber Detayına Git
19 Kasım 2017 / HÜRRİYET Hayallerine inan, adım at! Haber Detayına Git
19 Temmuz 2017 / HÜRRİYET Rehberiniz Mevlana olsun Haber Detayına Git
3 TEMMUZ 2017 / SABAH Hamdi Ulukaya’dan girişimci hayallerine 5 milyon dolarlık destek Haber Detayına Git
14 ARALIK 2017 / THE BRAND AGE Hamdi Ulukaya girişimi startup destek programı için başvurular 15 Aralık’ta başlıyor Haber Detayına Git
TÜM HABERLER
Ahmet Muazim Tunç

Girişimci Adayı

Ahmet, İzmir Ekonomi Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölümü’nden 2018 yılında mezun oldu. Sertifikaların fiziksel, manipüle edilebilir ve anlık erişilebilir olmaması problemlerini blockchain teknolojisiyle ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Beşir Sefa Mumay

Girişimci Adayı

Beşir Sefa, Trakya Üniversitesi Eczacılık öğrencisi. Sefa, akılcı ilaç kullanımı ile ilgili gerekli bilgileri inovatif ve etkili yöntemlerle insanlara anlatmayı hedefliyor.

Büşra Köksal

Girişimci Adayı

Büşra Köksal, İstanbul Üniversitesi Fizik Bölümü’nde Hazırlık Sınıfı öğrencisi. Büşra, doğal plastiklerden elde edilen filament ile ihtiyaç sahibi engelli bireylere ücretsiz protezler üretmek istiyor.

Büşra Özbirlik

Girişimci Adayı

Büşra, Çukurova Üniversitesi Ekonometri Bölümü öğrencisi. Büşra hayali olan Car - Bar adlı çalışmasıyla ilgilenmekte eğlenmeyi, eğlenirken gezmeyi gezerken ise para kazanmayı amaçlayan bir girişim.

Deniz Mat

Girişimci Adayı

Deniz Mat, ODTÜ Biyoloji Bölümü’nde öğrenci. Deniz, hamile ve bebek sahibi annelerle, sağlık yetkilileri arasında köprü kuracak girişim kurmayı amaçlıyor.

Didar Karataş

Girişimci Adayı

Didar, İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölümü ve Çift Anadal programıyla Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Amatörden profesyonele tüm sanatçıları birleştirecek ve onlara hukuki alanda destek verebilecek proje geliştirmeyi amaçlıyor.

Elif Seda Turhan

Girişimci Adayı

Elif Seda, Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi. Elif Seda, toplumsal farkındalık ve çevre bilinciyle birlikte doğaya ve insana saygılı temizlik ürünleri üretmek istiyor.

Emre Akyüz

Girişimci Adayı

Uludağ Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü öğrencisi. Emre, online eğitim veren platformlardaki eğitimleri inceleyen bir platform kurmayı amaçlıyor.

Emre Can

Girişimci Adayı

Emre Can, Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü öğrencisi. Emre, öğrenci kredi borçlarına çözüm ve ödeme kolaylığı getiren bir platform kurmayı amaçlıyor.

Enes Ateş

Girişimci Adayı

Enes Ateş, Erciyes Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 2. sınıf öğrencisi. Enes, Dünya’nın farklı noktasında bulunan insanları ortak bir şekilde etkileşime geçirmek için mobil uygulamalar geliştirmeyi hedefliyor.

E. Şimal Toptaş

Girişimci Adayı

Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Eylül Şimal, Gelişmiş tarım teknikleri ve sağlıklı besinler üzerine çalışmalar yaparak, hidroponik tarımla inovatif ve organik bitkiler yetiştiren sera oluşturmayı amaçlıyor.

Fatih Bildirici

Girişimci Adayı

Fatih Bildirici, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yüksek Lisans öğrencisi. Fatih, Yazılım alanında insan kaynağı ve eğitim problemini çözmeyi amaçlayan sonradan ödemeli, entegre online eğitim ve kariyer platformu kurmayı amaçlıyor.

Halit Tekin

Girişimci Adayı

Erciyes Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi. Halit, Çevresel ve sosyal konulara duyarlı kişiler ile tasarımcıları buluşturan sosyal bir moda platformu geliştirmeyi amaçlıyor.

Gülçin Bostanoğlu

Girişimci Adayı

Bahçeşehir Üniversitesi MBA Yüksek Lisans öğrencisi olan Gülçin, mobil, bilgisayar, tablet, VR ve AR cihazları arası kablosuz eş zamanlı veri, görüntü aktarımı teknolojileri üzerine bir cihaz geliştirmeyi amaçlıyor.

İbrahim Bat

Girişimci Adayı

İbrahim Bat, İstanbul Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü’nde okuyor. Kişiye ve veriye dayalı kişiselleştirilmiş bir yabancı dil öğrenimi platformu kurmak için çalışmalarını sürdürüyor.

İrem Kömürcü

Girişimci Adayı

İrem Kömürcü, Düzce Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrencisi. İrem, kısmi görme engelli ve fiziksel engelli bireyler de dahil olmak üzere herkesin oynayabileceği bir “Sesle Oynanan Oyun” projesi geliştiriyor.

Mert Erdinç

Girişimci Adayı

Mert Erdinç, Anadolu Üniversitesi Endüstri Mühendisliği öğrencisi. Mert, Anadolu’da üretilen el sanatı ürünlerin Batı ülkelerine ulaşımını sağlayacak bir e-ticaret platformu geliştirmeyi amaçlıyor.

Muhammed Pilis

Girişimci Adayı

Muhammed Pilis, Harran Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde öğrenci. Muhammed, Atık plastiklerden geri dönüştürülmüş filament üretimi üzerine calışmalarına devam ediyor.

Numan Cengiz

Girişimci Adayı

Numan, Fırat Üniversitesi İşletme son sınıf ve Dış Ticaret ikinci sınıf önlisans öğrencisi. Numan, tarımda yaşanan sıkıntıları çözmek istediği bir mobil platform geliştirmeyi amaçlıyor.

Özlem Ağan

Girişimci Adayı

Özlem Ağan, Erciyes Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi. 0 - 4 yaş arası bebekler için kalp ritmi ve kandaki oksijen miktarı verilerini anlık olarak ölçen giyilebilir bebek bileklikleri üzerine çalışıyor.

Rümeysa Ruken Polat

Girişimci Adayı

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Rümeysa Ruken, Geleneksel Van kiliminden ürettiği tasarım kıyafetleri “Rumii” markasıyla kadın ve gençlerin işsizliğine çözüm getirip, kaynak yaratmalarını ve yerel üretimi canlandırmayı amaçlıyor.

Şeydanur Şahin

Girişimci Adayı

Şeydanur, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde okuyor. Şeydanur, Sağlıklı yaşam bilincini sürdürülebilir hale getirmeyi hedefleyen bir proje geliştirmeyi amaçlıyor.

Ümmügülsüm Erdim

Girişimci Adayı

Ümmügülsüm Erdim, Özyeğin Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde burslu okuyor. Ümmügülsüm, Endüstri 4.0 ve Construction 4.0 ile sürdürülebilir yapılar üzerine bir girişim kurmayı amaçlıyor.

Ahmet Burak Bilir

Girişimci Adayı

1994 yılında Konya'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini Konya'da tamamladı. Ardından Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölümü'ne başladı. İttifak Holding bünyesindeki Belya Yazılım'da iş yeri eğitimin tamamladı. ACM Fırat Öğrenci Topluluğun'nda teknik etkinlik koordinatörü olarak görev yaptı. Sanatın her alanına meraklı olup, amatör olarak resim sanatıyla uğraşmaktadır. HUG'18 progrramına katıldığı projesi ile tüm sanat dallarını tek bir online platformda toplayarak sanatseverlere sunmayı amaçlamaktadır.

Ahmet Fuat Yalçın

Kurucu, Solar Curtain

-

Cihan Buğdaycı

Girişimci Adayı

İESÜ'de Psikoloji 3. Sınıf öğrencisi. 2015 Yılında Kitap Okuma alışkanlığı kazandırmak için, ‘Kitaplaşan İnsanlar'ı kurdu. 2016 yılında bilim, insan ve gelecek adına konuşmaların yapıldığı Big Passions'ı kurdu. 2017 yılında ‘Varlığımın Kabul Edildiği Gün’ kitabını yazdı. 2017 yılında ‘En Yenilikçi İnsan’ ödülüne layık görüldü. 2018 yılında lise okullarında girişimciliği yaygınlaştırmak için ‘Hayali Olan Liseli'yi kurdu. 2018 yılında köylerde eğitim çalışmalarının yapılması için ‘Köydeki Üniveriste Projesi’ni başlattı. 2018 Yılında ‘Yılın En Başarılı Genç Girişimcisi' seçildi. Şu an seminerler, eğitimler vermekte ve ikinci kitabı için hazırlık yapmaktadır.

Çağla Gezgen

Girişimci Adayı

1998 yılında veteriner bir ailede, İzmir Ödemiş'de doğdu. İlkokuldan beri birçok resim ve yüzme yarışmalarında dereceler aldı. Profesyonel bir yüzücüdür ve yüzme eğitmenliği yapmıştır. İngilizce’sini geliştirip birçok uluslararası projede yer almıştır. 15 yaşında Fen Lisesi öğrencisiyken gerçek tutkularının peşinden gitmeye karar verir. Akılcı antibiyotik kullanımı için bilgisayar programı geliştirmeyi düşünür ve İyte'den Jens Allmer ile çalışır. Yapay zekâ ve veri madenciliği alanında ondan çok şey öğrenir. Google Bilim Fuarı’na katılmıştır ve TÜBİTAK A-2209 tarafından desteklenmektedir. Çağla an ADÜ'de 2.sınıf Bilgisayar Mühendisliği öğrencisidir.

Ebu Bekir Asker

Girişimci Adayı

1993 yılında Adana'da doğdu. İlk ve orta öğretimini Adana'da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'ne yerleşti. 5 sene devam eden lisans hayatı boyunca onlarca bilimsel kongreye gerek hazırlık aşamasında gerek de katılımcı olarak katkıda bulundu. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde gerçekleşen etkinliklerde fakültesini temsil etti. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden 2017 yılında mezun oldu. Şu an Pharmactive İlaç'da Uzman olarak çalışmakta olup diğer yandan İstanbul Teknik Üniversitesi'nde, teknokentte girişimini hayata geçirmek üzere çalışmalarına devam etmektedir.

Ece Turgut

Girişimci Adayı

1994 Adana doğumludur. Küçük yaşlardan itibaren spor hayatına yüzme ile başladı. Çok sayıda ödülü bulunmaktadır. Tam Burslu kazandığı işletme programının yanında uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi ile çift anadal yaptı. Girişimcilik kulubü kurucu Başkanlığı, Uluslararası öğrenci Konseyi Başkanlığı gibi aktif faaliyetlerde bulundu. Sürekli üretme isteğiyle, Adana Büyükşehir Belediyesi'nde birçok proje geliştirdi. Åžimdilerde ise kendi girişimini kurma yolunda adımadım ilerlemektedir. Ara sıra yazar, çizer, çocuklardan ilham alır. Potansiyelini daima geliştirmeyi hedefler, en büyük tutkusu doğadır. Crossfit ve paddle board yapmaktadır.

Elif Kevser Seçkin

Girişimci Adayı

1996 yılında İzmir'in ödemiş ilçesinde doğdu. 2018’te Marmara Üniversitesi Zihin Engelliler öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Engellilerle ilgili Erasmus+ projelerine katıldı. İstanbul'da bütünleştirici bir yaklaşımı hedef alarak Renkli Kampüs Programı'na katıldı. Otistikler Derneği'nin düzenlediği ‘Oya Kamp'a katılıp farklı gelişim gösteren bireylerle birlikte kamp yaptı. Eğitim Fakültesi öğrencilerine yönelik ‘Toplumsal Cinsiyet Eğitimi Mor Sertifika Programı'na katıldı. Öğrenim hayatı boyunca bölümüyle ilgili projelerde görev aldı, konferanlara katıldı ve araştırmalar yaptı. Gelecekte de engelli bireylerle çalışmayı planlamaktadır.

Emirhan Uzun

Girişimci Adayı

Rize’de doğdu ve büyüdü. Çevresindeki herkes ticaretle uğraşıyor kendisi de bu yüzden küçük yaştan beri ticaretin içinde ve meraklısı. Trabzon’da bir yıllık yatılı okul deneyimi dışında ilk orta ve liseyi Rize’de bitirdi. Rize Lisesi mezunu. Şu an Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İşletme Bölümü 4. Sınıfta okuyor. İyi bir Beşiktaşlı ve 3 bant disiplininde ferdi lisanslı olarak bilardo ile yakından ilgileniyor.

Ergin Eryetgin

Girişimci Adayı

Marmara Üniversitesi hazır-giyim öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Gaziantep Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünden yüksek lisans derecesini aldı. Tasarımcılık, tasarım eğitmenliği ve öğretim görevliliği yaptı. Su an Gaziantep'in yöresel dokuması kutnu kumaşı yaşatmak ve insanların sağlıklı giyinmesine katkı sağlamak adına gömlekten ilham alarak kendi markasını kurmak üzere çalışmaktadır.

Fırat Baban

Girişimci Adayı

1997'de, İstanbul'da doğdu. 2015 yılında İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü kazandıktan sonra ‘satış danışmanı’ ve ‘ofis operasyon sorumlusu’ pozisyonları ile iş yaşamıyla tanıştı. Spor, Video oyunları, sinema, teknoloji alanlarını yakından takip etmektedir. Arkadaşlarıyla kurdukları video oyunu geliştirme ekibinde bölüm tasarımları yapmaktadır. Alzheimer hastaları için olan mobil uygulama projesini de aynı ekiple geliştirmektedir. Yaşamını dünü iyi okuyup yarını daha iyi görme yöntemiyle şekillendirmektedir. Şu anda 3. sınıf öğrencisi ve aynı zamanda Yalın Enstitü Derneği'nde stajyer olarak çalışmaktadır.

Feridun Bişar

Girişimci Adayı

1990 Van/Özalp doğumlu. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde Yeni Türk Edebiyatı Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans Yapıyor. Öğrenci topluluklarında, kurum-kuruluş ve Sivil Toplum Örgütleri’nde gönüllülük yapıyor. Teknoloji ve edebiyata ilgisi var. Başlangıç seviyesinde İngilizce ve Rusça biliyor. 2016 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kampüsü’nde YÜZTAK adlı Sosyal Girişimi kurdu. Öğrencilerin takı tasarlayarak kendileri için ek gelir elde etmesini amaçlayan sosyal girişim halen devam etmekte. Çeşitli edebiyat yarışmalarında dereceler aldı ve yüksek lisans tezini hazırlıyor. Proje yazma ve yönetme konusunda eğitimler aldı ve çeşitli projelerin hayata geçmesine öncülük etti. Van’daki üniversitede kendisi gibi girişimciliğe ilgi duyan gençler için Merkez kurma hedefi var. Hâlihazırda kendi girişimi fikri olan KayBul adlı kayıp eşya bulma platformunun tasarım ve geliştirmelerine devam ediyor.

Gizem Solmaz

Girişimci Adayı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Anadal programından yüksek şeref öğrencisi olarak mezun oldu. Üniversite yıllarında çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak görevler aldı. Bu projelerle Türkiye’nin farklı illerini ziyaret ederek köy çocuklarıyla ve ayrıca görme engelli çocuklarla çalıştı. Lisans yıllarında Almanya, Çek Cumhuriyeti, Amerika, İngiltere ve Güney Kore'de gerçekleşen uluslararası kongrelere konuşmacı olarak katıldı. Mezuniyetinin ardından özel bir şirkette eğitim teknolojileri uzmanı olarak görev yaptı. Ardından, araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. Şu anda Temel Eğitim Bölümü, Okul Öncesi Eğitimi Programında yüksek lisans programına devam etmektedir ve Suriyeli göçmen çocuklar üzerine çalışan TÜBİTAK araştırma projesinde bursiyerdir. Aktif olarak dalış ve fotoğrafçılıkla ilgilenmektedir. Ayrıca, eğitimde fırsat eşitliğini yakalamak için hayalini kurduğu eğitim platformu üzerine çalışmaktadır.

Nazlı Zeynep Öz

Girişimci Adayı

1996 yılında Erzincan'da doğdum. Erzincan üniversitesi elektrik elektronik mühendisliği 3.sınıf öğrencisiyim. Şu an şavak tulum peyniri ile kendi girişimim üzerinde çalışıyorum. Son dönemde katıldığım eğitimler ve seminerler ile fikrimi geliştirip uyguluyorum. Öğrenme ve keşfetmeye her zaman açığım. Doğa sporları ile ilgileniyorum.

Hilay Yalçın

Girişimci Adayı

Fırat Üniversitesi Girişimcilik ve Yenilik Yönetimi Yüksek Lisans öğrencisi. 2010 yılında lisans eğitimini tamamladıktan sonra bir Alman firmasında 5 yıl yöneticilik yapan Hilay, Çalıştığı şirkette son 1.5 yıl lokal eğitmen olarak görev yaptı. 2016 yılında Strasbourg Üniversitesi Ekonomi ve Yenillik Yönetimi master programına kabul aldı, 1 sene Fransa'da kaldıktan sonra Türkiye'ye döndü. 2014 yılında ''Dezavantajlı Gençlerin İşsizlik Problemi'' konulu AB projesine katıldı. Yaklaşık 10 yıldır ulusal uluslararası sosyal sorumluluk projelerinde görev alıyor.

Hilal Açıcı

Girişimci Adayı

1995 yılında Hatay’da doğdu. İlkokul ve lise eğitimini Dörtyol’da tamamladıktan sonra lisans eğitimi için 2013 yılında İzmir’e gitti. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü’ne halen devam etmektedir. Üniversite bünyesinde yer alan BİMER (Bölgesel Kalkınma ve İşletme Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi)‘de çalışarak hayatına Endüstri 4.0 ve Yapay Zekâ gibi konuları dahil etmiştir. Üretim ve ürünün değer kazanması aşaması konusunda kendini geliştirmek istemektedir.

Mustafa Bilgin

Girişimci Adayı

1987 yılında Niğde'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Niğde'de tamamladı. Üniversite eğimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat bölümünde tamamladı. Bir kamu kurumunda çalışmaktadır. Çiftçileri toprağa bağlayabilecek ve yeniden üretim sistemine dahil olabilmelerini sağlayacak alternatif ürünler ve bu ürünlerin son tüketiciye ulaşmasını projeler üzerinde çalışmaktadır. Anadolu'da tersine göçü sağlayacak değeri yaratmak için Niğde'de projeler geliştirmektedir. Bir kişinin bir şehrin, bir ülkenin hatta tüm dünyanın kaderini değiştirebileceğine inanmaktadır. Değişimi Niğde'den başlatmaya çalışmaktadır.

Onur Tireng

Girişimci Adayı

1991 yılında Çukurova’nın bereketli toprakları olan Adana’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Adana’da tamamladıktan sonra, 2010 yılında Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık bölümünü burslu kazandı. Okul içi faaliyetlerde çeşitli yaratıcı etkinliklerin ve ödüllerin yanı sıra Kadir Has Üniversitesi’nin İletişim Fakültesi Öğrenci Temsilcisi olarak görev yaptı. Okul dışı faaliyetlerde ise sektörü yakından tanımak için Karpat reklam ajansında reklam yazarı ve sosyal medya yöneticisi olarak işe başladı. Burada bulunduğu uzun süre zarfında, Coca Cola, New Balance, CNN, Colin’s, Maret gibi markalarla yakından çalışma fırsatı buldu ve bu markalarla bazı reklamcılık ödülleri kazandı. Ayrıca 2015 yılında Türkiye’nin en prestijli reklamcılık ödüllerinden olan Genç Kırmızı Reklamcılık ödülünün sahibi oldu. Aralık 2015 yılından bu yana, Freelance olarak reklamcılık ve sosyal medya yönetimleri yapmaya devam etmekte ve bazı kurum ve markalara dijital iletişim projeleri hazırlamaktadır.

Öznur Yıldırım

Girişimci Adayı

1992'de Erzurum'da kışın ve karın ortasında fakir bir ailede doğdum. Erzurum Lisesini bitirdim ve ara vermeden Atatürk Üniversitesi Türkçe eğitimi bölümünü kazandım. 2015'te bu bölümden başarıyla mezun oldum. Aynı yıl Erzincan Üniversitesinde yüksek lisansa başladım. Eylül 2015- Ağustos 2016 tarihleri arasında Atatürk Üniversitesinde 57 ülkeden 150 yabancı öğrenciye Türkçe öğrettim. 2017'den beri Karadeniz Teknik Üniversitesinde çalışmaktayım. Yabancılara Türkçe öğretimi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Bu alanda hayallerimi gerçekleştirmeyi gönülden diliyorum.

Taha Yasin Şapçıoğlu

Girişimci Adayı

1993 yılında Konya’da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimimi Konya’da tamamladı. Marmara Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. 3 yıldır İstanbul’da aktif fizyoterapist olarak çalışmakta. Yüksek lisansıma Üsküdar Üniversitesi’nde devam etmekte. Gelecek adına en büyük amacı sağlık hizmetlerine ulaşım konusunda eksiklikleri olan hastaların problemlerine çözüm olabilmek.

Berk Giray

3D3 Teknoloji

Eğitim 4.0 konseptine yönelik 3 boyutlu yazıcı başta olmak üzere çeşitli teknoloji çözümleri üreten bir teknoloji şirketi olan 3D3 Teknoloji, Tolga ve Berk kardeşler tarafından kuruldu. Giray kardeşler Türkiye ve çevre ülkelerde STEM eğitimi için gerekli servis altyapısını kurmayı amaçlıyor.

Tolga Giray

3D3 Teknoloji

Eğitim 4.0 konseptine yönelik 3 boyutlu yazıcı başta olmak üzere çeşitli teknoloji çözümleri üreten bir teknoloji şirketi olan 3D3 Teknoloji, Tolga ve Berk kardeşler tarafından kuruldu. Giray kardeşler Türkiye ve çevre ülkelerde STEM eğitimi için gerekli servis altyapısını kurmayı amaçlıyor.

Duygu Yılmaz

Biolive

Gıda Mühendisi Duygu Yılmaz tarafından kurulan Biolive, zeytin çekirdeklerinden biyoplastik granül üretiyor. Paketlemede kullanıldığında ürünlerin raf ömrünü uzatmasının yanısıra geri dönüşümlü, anti-mikrobiyal, anti-viral ve anti-kanserojenik özellikleri sayesinde otomotiv, tıbbı malzemeler, beyaz eşya, mutfak ve bebek ürünlerinde de kullanılabilmektedir.

Nida İçyer

Biolive

Gıda Mühendisi Duygu Yılmaz tarafından kurulan Biolive, zeytin çekirdeklerinden biyoplastik granül üretiyor. Paketlemede kullanıldığında ürünlerin raf ömrünü uzatmasının yanısıra geri dönüşümlü, anti-mikrobiyal, anti-viral ve anti-kanserojenik özellikleri sayesinde otomotiv, tıbbı malzemeler, beyaz eşya, mutfak ve bebek ürünlerinde de kullanılabilmektedir.

Şule Başarslan

MIPS Medical

MIPS Medical yazılım tabanlı tıbbi cihaz üretimi yapan bir sağlık girişimidir. Kurucu Şule, ilk ürünleri olan Ev Tipi Sperm Test Cihazı sayesinde sperm kalitesi testi sürecini kısaltmayı, ilgili masrafları azaltmayı ve testleri hastaneden eve taşıyarak kullanıcıları rahatlatmayı hedeflemektedir.

Emre Erçin

Lazika

Lazika, nitelikli Türk çayını ve çay bazlı ürünleri üretmek ve tüm dünyaya pazarlamak için yola çıkmış bir girişim. Yıllardır kaliteli çay arayışında olan Ayla ve Emre, bölgenin çay ekonomisine katkı sağlamakla birlikte üstün kaliteli Türk çayını dünyaya tanıtmayı amaçlamaktadır.

Ayla Tutan

Lazika

Lazika, nitelikli Türk çayını ve çay bazlı ürünleri üretmek ve tüm dünyaya pazarlamak için yola çıkmış bir girişim. Yıllardır kaliteli çay arayışında olan Ayla ve Emre, bölgenin çay ekonomisine katkı sağlamakla birlikte üstün kaliteli Türk çayını dünyaya tanıtmayı amaçlamaktadır.

Uğur Mursaloğlu

Çiftçiden Eve

Çiftçiden Eve tarladan masaya akımını destekleyen, çiftçilerle tüketicileri bir araya getiren bir pazar yeri platformudur. Bir çiftçi çocuğu olan Uğur tarafından kurulan Çiftçiden Eve, çiftçilere daha iyi ekonomik fırsatlar sunarak ve ürünlerin tarladan masaya olan yolculuğunu kısaltarak tüketicilere doğal ve taze ürünleri makul fiyatlarla sunmayı amaçlamaktadır.

Seçkin Arıkan

Çiftçiden Eve

Çiftçiden Eve tarladan masaya akımını destekleyen, çiftçilerle tüketicileri bir araya getiren bir pazar yeri platformudur. Bir çiftçi çocuğu olan Uğur tarafından kurulan Çiftçiden Eve, çiftçilere daha iyi ekonomik fırsatlar sunarak ve ürünlerin tarladan masaya olan yolculuğunu kısaltarak tüketicilere doğal ve taze ürünleri makul fiyatlarla sunmayı amaçlamaktadır.

3D3 Teknoloji

Eğitim 4.0 konseptine yönelik 3 boyutlu yazıcı başta olmak üzere çeşitli teknoloji çözümleri üreten bir teknoloji şirketi olan 3D3 Teknoloji, Tolga ve Berk kardeşler tarafından kuruldu. Giray kardeşler Türkiye ve çevre ülkelerde STEM eğitimi için gerekli servis altyapısını kurmayı amaçlıyor. Kurucu Ortak / COO: Tolga Giray Kurucu Ortak / CCO: Berk Giray

Biolive

Gıda Mühendisi Duygu Yılmaz tarafından kurulan Biolive, zeytin çekirdeklerinden biyoplastik granül üretiyor. Paketlemede kullanıldığında ürünlerin raf ömrünü uzatmasının yanı sıra geri dönüşümlü, anti-mikrobiyal, anti-viral ve anti-kanserojenik özellikleri sayesinde gıda, otomotiv, tıbbı malzemeler, beyaz eşya, mutfak ve bebek ürünlerinde de kullanılabilmektedir. Ekip Lideri / Kurucu Ortak: Duygu Yılmaz Ar-Ge Personeli: Nida İçyer

Çiftçiden Eve

Çiftçiden Eve - Çiftçiden Eve tarladan masaya akımını destekleyen, çiftçilerle tüketicileri bir araya getiren bir pazar yeri platformudur. Bir çiftçi çocuğu olan Uğur tarafından kurulan Çiftçiden Eve, çiftçilere daha iyi ekonomik fırsatlar sunarak ve ürünlerin tarladan masaya olan yolculuğunu kısaltarak tüketicilere doğal ve taze ürünleri makul fiyatlarla sunmayı amaçlamaktadır. Kurucu / Operasyon Yöneticisi: Uğur Mursaloğlu Partner: Seçkin Arıkan

MIPS

MIPS Medical yazılım tabanlı tıbbi cihaz üretimi yapan bir sağlık girişimidir. Kurucu Şule, ilk ürünleri olan Ev Tipi Sperm Test Cihazı sayesinde sperm kalitesi testi sürecini kısaltmayı, ilgili masrafları azaltmayı ve testleri hastaneden eve taşıyarak kullanıcıları rahatlatmayı hedeflemektedir. Kurucu Ortak: Şule Başaran İş Geliştirme Sorumlusu: Mehmet Yağcıoğlu

Lazika

Lazika, nitelikli Türk çayını ve çay bazlı ürünleri üretmek ve tüm dünyaya pazarlamak için yola çıkmış bir girişim. Yıllardır kaliteli çay arayışında olan Ayla ve Emre, bölgenin çay ekonomisine katkı sağlamakla birlikte üstün kaliteli Türk çayını dünyaya tanıtmayı amaçlamaktadır. Kurucu: Emre Erçin Partner: Ayla Tutan

Solar Curtain

Yalçın Enerji evler, işyerleri ve kamu binaları için fotovoltaik perdeler üretmektedir. 4m2'lik bir perde 1 günde ürettiği elektrik sayesinde aralıksız bir televizyonun 28 saat veya bir buzdolabının 14 saat çalışmasına imkân sağlamaktadır. Fotovoltaik perdeler elektrik faturalarının düşürülmesine yardımcı olmasının yanı sıra karbon salınımının azaltılmasına da katkı sağlar. Kurucu Ahmet Fuat, iyi tasarım ve temiz teknolojiyi birleştirip ürününü tüm dünyaya yaymayı hedefliyor. Kurucu: Ahmet Fuat Yalçın Üretim Sorumlusu: İyas Al Talafha

Ahmet YERLİKAYA

Girişimci Adayı

1987 yılında Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçesinin Doluca köyünde doğdu. İlkokulu köyde, ortaokulu ilçedeki Namık Kemal İ.Ö.O'unda liseyi derece ile girdiği Türkoğlu'nda okudu. Maddi imkânsızlıklardan dolayı üniversiteye gidemedi. Ankara’da bir medya grubunda ofis boyluk, radyo programcılığı, reklam ajansında metin yazıcılığı, yerel gazete muhabirliği gibi işlerde çalıştı. Askerlik hizmetini yaptıktan sonra arkadaşıyla reklam ajansı açtı (katalog reklamı) bir yılın sonunda alacaklarını tahsil edemediği icin ajansını kapatmak zorunda kaldı. Şu anda Türkoğlu Belediye ve Türkoğlu Kaymakamlığı ile beraber köy okullarına destek için kurduğu ”Kır Çiçeği Derneği”nin başkanlığı yapmaktadır. Hedefi, tüm Türkiye’deki köy okullarına ulaşmaktır. Yerlikaya, köy okullarının kütüphaneye ihtiyacı olduğuna inanıyor ve bu anlamda çocukların, hayal kurma becerilerinin gelişeceğine inanıyor. Gezmeyi ve okumayı çok seviyor. Şu anda Anadolu Üniversitesi Televizyon, Radyo ve Sinema bölümünde okumaktadır. Henüz bir aylık evlidir.

Asaf KOÇAK

Girişimci Adayı

Lisans eğitimine ODTÜ Jeoloji Mühendisliğinde devam etmektedir. Sosyal bir birey olmak adına üniversite hayatı boyunca çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde ve topluluklarda yer aldı ve hala devam etmektedir. Bu projelere TOG, Gören Kalpler Derneği ve AGT çatısı altında yer aldı. Şu anda da üç arkadaşıyla beraber kurduğu ODTÜ IAESTE ile ana faaliyetleri olan yurtdışı staj programının yanı sıra anaokulu projesi ile sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlamaktadır. Girişimcilikle üç yıl önce ODTÜ GİMER’de girişimcilik eğitimleriyle tanıştıktan sonra girişimcilik adına çeşitli çalışmalarda bulunmuş ve şu anda bir arkadaşı ile birlikte Endüstri 4.0 üzerine bir girişim kurmak için çalışmaktadır.

Başak DEMİRKOL

Girişimci Adayı

1993 yılında Ağrı'da doğdu. 2016 yılı itibariyle Sakarya üniversitesi Sosyoloji Ana Bilim Dalından mezun olmakla beraber, devamında Erasmus programı ile stajını Londra'da tamamladı. Lisans eğitimi boyunca çeşitli başarı bursları alarak, Sakarya Üniversitesi kütüphanesinde 2 yıl öğrenci sorumlusu olarak çalıştı. Akademik çalışmalara katılarak Tarlabaşı Kentsel Dönüşüm tezini tamamladı. Dezavantajlı gruplarla çalışıp, Uluslararası Felsefe Kongresi ve Türkiye Sosyoloji Çalıştayı temsilcileri arasında yer aldı. Şu an bir gıda fabrikasının Eğitim ve Geliştirme Sorumlusu olarak çalışıyor. Sürdürülebilir ekolojik yaşam savunucusu, naturel olanı arayan, etkili iletişim gücüne inanan, yaratıcılığın tohumu olan girişimciliğe alan açmayı hedefliyor.

Doğaç Töre DEREKÖYN

Girişimci Adayı

1995 yılında Samsun’da dünyaya geldi. T.C. Mengen Aşçılar Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi`nden mezun oldu. T.C. Beykent Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünden henüz mezun oldu. Lise stajlarını 2011 yılında Rixos Grand Ankara’da, 2012 yılında Sheraton Maslak İstanbul otelinde gerçekleştirdi. 2012 yılında Da Vinci Programı kapsamında 1 aylık Avrupa staj tecrübesi kazandı. 2013 yılının Haziran-Eylül döneminde engelli bireylere hizmet veren bir kuruluşta aşçılık yaparak, engelli beslenmesi üzerine çeşitli tecrübeler edindi. 2017 Nisan-Haziran döneminde Metro Grossmarket A.Ş’ye bağlı olan “Gastronometro” platformunda bitirme stajını tamamladı. 2014 yılında bağlı bulunduğu üniversitede Gastronomi Kulübü’nü kurdu. Su an sivil havacılık ve otomobil teknolojileriyle ilgilenmektedir.

Emrullah SARUHAN

Girişimci Adayı

İlk ve orta öğrenimlerini Diyarbakır'ın bir köyünde ve liseyi Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde tamamladı. Gaziantep'te Hukuk Fakültesinde lisans eğitimine devam etmektedir. Üniversitenin ikinci senesinde Genç Liderler Kulübünün bir dönem Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenmiştir. Sosyal medya üzerinden başlatılan ve çeşitli şehirlerde yüzlerce çalışmayla binlerce çocuğa ulaşan Umutla Bak Projesi'nin kurucusu olup, halen projenin Genel Koordinatörüdür. Bilişim Hukuku alanına ilgi duymaktadır ve teknolojik gelişmeleri sık sık takip etmektedir.

Fatma B. AYMAZ

Girişimci Adayı

Karslıdır. Toplam dokuz kardeşin en büyüğüdür. 2012’de AİBÜ’den Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Özel sektörde uluslararası ilişkiler sorumlusu olarak 2,5 yıl çalıştı. 2012’de Kim Milyoner Olmak İster TV yarışmasında 30 bin TL ödül kazandı. TTNET’in Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek projesine katıldı, eğitim alıp proje hazırladı. Üniversite okurken Work and Travel ile 3 ay ABD’de, Erasmus programı ile de 3 ay İspanya’da bulundu. Yöneticilik, liderlik, risk yönetimi gibi eğitim ve kongrelere katıldı. Ata binmek en büyük tutkusudur. Kitap okumada Japonları örnek alır, her sene yüzme kursuna gider. Arkadaşlarıyla her fırsatta futbol ve voleybol oynar, çok yağmur yağdığında da yağmurda yürür. Şu aralar büyük eksiklik olan satrancı öğreniyor ve şu anda çalışmıyor. Girişimcilik hayallerini gerçekleştirme çalışmalarıyla meşguldür.

Gizem TORUN

Girişimci Adayı

1988 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Kültür Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı, Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Pedagojik Formasyon eğitimi aldı. Öğrenciliği boyunca birçok dergi, yayınevi ve ajansın içerik bölümünde çalıştı. Profesyonel iş hayatında ise kurumsal firmaların Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Doğal Dil İşleme (NLP), İnternet Teknolojileri, Dijital İletişim gibi farklı departmanlarında görev aldı. Halen SEO üzerine çalışmalar yürütüyor. Seyahat etmek en büyük tutkusudur. Öğrencilik ve meslek hayatı boyunca seyahat ettiği birçok köy okuluna kütüphane ve eğitim desteği verdi. Sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak yer aldı. Teknoloji, eğitim, tarım ve farklı kültürler ilgi alanıdır. Türk çayının bilinirliğini artırmak için arkadaşıyla birlikte online çay portalını hayata geçirdi. Kişisel seyahat bloğunda ise gittiği yerleri ve farklı kültürleri yazmayı sürdürüyor. Hedefi, Anadolu'da girişimci gençlerin çıkmasına destek verecek eğitim ortamını yaratabilmek.

Harun SÜTÇÜ

Girişimci Adayı

1997 yılında Van’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Van’da tamamladıktan sonra Ege Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünü kazandı. Halen eğitimine devam etmektedir. Eğitim hayatının dışında amatör olarak tiyatro ile ilgileniyor. Kişisel gelişimime ve yeni şeyler öğrenmeye verdiği önemden dolayı olabildiğince kendisini her alanda geliştirmeye çalışıyor. ÇYDD’nin bir bursiyeri olarak gerek sosyal sorumluluk projelerinde gerekse tiyatro topluluğu gibi sosyal gelişim sağlayacak oluşumlarda yer almaktadır. Bunun yanında teknolojiye ve yazılıma olan merakından dolayı şu sıralar java programlama dilini öğrenmeye çalışmaktadır İnsanların ihtiyaçları doğrultusunda yeni iş fikirleri ve çözümler bulmak, yapmaktan en fazla keyif aldığı uğraşların başında geliyor.

Hüseyin ÇETİN

Girişimci Adayı

2012 Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Mühendisliğini hazırlık ve 1. sınıfı okuduktan sonra bırakmış, şu anda Ege Üniversitesi Eczacılık fakültesinde lisans eğitimini sürdürmektedir. Yarı profesyonel olarak yüzme ve tenis ile ilgilenen, üniversitede çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer alan, yenilikçi, araştırmacı, sosyal, sürekli kendisini geliştirmek isteyen bir kimliğe sahiptir. Bölüm dışında özellikle kuantum olmak üzere fizikle ilgilenmektedir.

İffet ERTEKİN

Girişimci Adayı

Lisans eğitimine Afyon Kocatepe Üniversitesi Sağlık Yönetimi bölümünde devam etmektedir. Liderlik, yönetim ve inovasyon ile ilgili eğitimleri ve kariyer zirvelerini takip etmektedir. 2016 yılında bir ekip oluşturarak üniversitenin Sağlık Yönetimi Kulübünü kurmuştur. Kurulduğu günden itibaren seminer ve kariyer zirvesi organizasyonlarında yer alarak ve çeşitli sosyal sorumluluk projelerine destek vererek faaliyetlerini sürdürmektedir. Yönetim ve hastane modelleri ile ilgili yapılan çalışmalarla ve makalelerle ilgilenmektedir. İzmir’de özel bir hastanede TÜBİTAK 2209-A üniversite öğrencileri yurt içi araştırma projeleri destekleme programı ile kurumsal girişimcilik ve inovasyon eğiliminin belirlenmesine yönelik kesitsel bir çalışma yürütmektedir. Yurt dışındaki yapılan çalışmaları takip edebilmek için İngilizce öğrenmektedir. Yaptığı çalışmaların yanında hobi olarak deneme ve hikaye türünde yazılar yazmakta ve satranç oynamaktadır.

Mehmet Can ALPAY

Girişimci Adayı

1997 yılında Şanlıurfa’nın Korukezen köyünde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Urfa’nın farklı ilçelerinde tamamladı. Şuan Harran Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde eğitim hayatına devam etmektedir. Hayatının her alanına koymaktan mutlu olduğu teknoloji, tarım ve futbolun bazı bölümleriyle hobi ve iş olarak ilgilenmiştir. TEMA gönüllüsü olarak çeşitli organizasyonlarda görev almakta ve düzenli olarak workshop, eğitim ve konferanslara katılmaktadır.

Mehmet KANKAYA

Girişimci Adayı

1992 yılında Şanlıurfa’da doğdu, ilkokul eğitimimi tamamladıktan sonra Gaziantep’e göç etti. Lise eğitimimi burada tamamladıktan sonra Pamukkale Üniversitesi jeoloji mühendisliği bölümüne başladı ve 2. yılında okulu terk etti. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde eğitimime başladı. 2015 yılında bağlantılı cihazlar üzerine çalışıp prototipler geliştirerek deneyim kazandı. Aynı yıl hasta çocuklar için sosyalleşmelerine katkı sağlayacak proje geliştirip arkadaşlarının desteğiyle uyguladı. 2016 yılında Hollanda’da işletme üzerine staj gördü. Hobileri, yüzmek, yürümek, gezmek ve kamp yapmaktır. Özellikle doğayla iç içe olmaktan keyif alıyor. Öğrenme ve keşfetmeye hep açıktır ve kendisine bir amaç belirleyerek bu amaç için tüm gücüyle çalışmaktadır.

Melis BÜYÜKDUMANLI

Girişimci Adayı

Lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Psikoloji anadalı ve Medya İletişim Sistemleri yandalı ile tamamladı. Üniversitedeyken, ücretsiz ruh sağlığı hizmeti veren STK ve profesyonellerin bulunduğu “Bilgi Açık Kapı-BAK” Projesi’ni yürüttü. NTV’de kreatif editör olarak başlayan kariyeri içerik ajanslarında Migros, Turkcell gibi sektörlerinin büyük markaları için kreatif ve stratejik direktörlük yaparak devam etti. 2014 yılında bir arkadaşıyla Content Montent İçerik ve Prodüksiyon Ajansı’nı kurdu. 2016 yılı başında hem ajans hem de birey olarak marka odağını “sosyal etki odaklı” projelere çevirdi. Son dönemde, ilgi alanı olan beslenme hassasiyetleri, sağlıklı yaşam, iklim değişikliği ve kültür mirası gibi çeşitli konularda projeler üretirken bir yandan da girişimlere dijital strateji danışmanlığı yapıyor ve onlarla etki odaklı içerik projeleri geliştiriyor.

Özgül YILDIZ

Girişimci Adayı

1994 yılında Çanakkale'nin bir köyünde doğdu. Okumaya ve öğrenmeye çok hevesli olduğundan burs kazanıp ailesinden 12 yaşında iken ayrıldı ve 10 yıl boyunca aileden uzakta eğitimini tamamladı. 2013 yılında Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimi için Marmara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü kazanan Yıldız, okul hayatı boyunca kendini geliştirmek için birçok kongre ve kursa katılırken aynı zamanda sosyal gelişimi için tiyatro, müzik, dans ve edebiyat ile ilgilendi. Bununla birlikte Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği aktif bursiyeri olan Yıldız, dernekte birçok faaliyete katılıp çocuklara yardım için yürütülen projelerde yer aldı. 2017 yılında lisans eğitimini tamamladı ve şu anda sağlıklı tarifler ve sağlıklı yaşam hakkında çeşitli projeler yürütmek için çalışmalar yapmaktadır.

Pelin ERASLAN

Girişimci Adayı

1993 yılında Yalova’da doğdu. İlköğretimi tamamladıktan sonra ailesi ile birlikte İstanbul'a yerleşti. Marmara Üniversitesi Metalürji ve Malzeme Mühendisliği son sınıf öğrencisi olan Pelin, üniversite hayatı boyunca çeşitli STK’larda görev aldı. Arkadaşları ile birlikte köy okullarına yardım kampanyaları düzenledi. M.Ü. Su Altı Sporları Kulübünün aktif üyesi, CMAS 1 yıldız dalıcıdır. Kulüp eşliğinde yürüttüğü ‘Küçük Kara Balık’ sosyal sorumluluk projesinin belediye ekip liderliğini yapmaktadır. Ayrıca Öğrenenler Platformu bünyesinde öğrenen ve öğreten olarak, bateri dersleri alıp vermektedir. Hayvanları çok seven Pelin, barınak ve orman beslemelerine katılmaktadır. Büyük bir kitap tutkunudur. Kamp yapmaktan çok keyif alır ve otostop ile seyahat eder. Son dönemlerde katıldığı eğitimler ve seminerler ile fikirlerini geliştirip uygulamak adına emin adımlarla ilerlemektedir.

Rıdvan CEYLAN

Girişimci Adayı

1993 Şanlıurfa doğumlu, beş kardeşli ailenin ortanca çocuğudur. Lise hayatının bir döneminde lisanslı olarak tekvando ile uğraştı. Şu an Harran Üniversitesi işletme bölümü 4.sınıfı öğrencisidir. Kurucu üyeliğini yaptığı kulüpte üniversite öğrencilerini iş hayatına hazırlama adına ve köy okulu öğrencilerine yönelik projelerde yer aldı. Çok yönlü bir insan olmayı kendine felsefe edinerek bazılarını yarıda bıraksa da çeşitli eğitimler aldı. Osmanlıca, fotoğrafçılık ve girişimcilik eğitimlerini tamamladı. Şu an amatör olarak fotoğrafçılık yapmaktadır. Video çekme, kurgu yapmaya meraklıdır. Sanatın her çeşidine merakla ilgi gösterir ve hayatinin bir döneminde hüsnü hat sanatıyla meşgul oldu. İş hayatı olarak üniversite 1.sınıfta mali müşavirlik ofisinde işe başladı. Şu anda bir ihracat firmasında muhasebe sorumlusu olarak çalışmaktadır. Girişimciliği yaşam felsefesi olarak görmektedir.

Sevil İke SALA

Girişimci Adayı

1990 Hakkari / Yüksekova`da doğdu. İlkokul ortaokul lise eğitimini Hakkari’de bitirdi. Marmara Üniversitesi Radyo Sinema TV bölümünü 2009 yılında kazandı ve İstanbul’a yerleşti. Hala İstanbul’da yaşamaktadır. TRT’de kurgu asistanlığı yaptı. “Bir gün Gazetesi’nde muhabir olarak çalıştı ve Kanal D’de dış yapımda çalıştı. Yüksek lisans eğitimine Gaziantep Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kadın Çalışmaları ABD tezli bölümünde lisans eğitimi biter bitmez başladı. Şu an tez aşamasındadır. Tez için feminist teori üzerine araştırma yapmak ve dil eğitim almak için 2016 da Amerika’nın Massachusetts eyaletinde Boston da 6 ay bulundu. Dezavantajlı kadınlar ve çocuklar ile ilgili gönüllü olarak Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde sivil toplum kuruluşlarıyla çalışmaktadır.

Tuğba Özbey OYTUN

Girişimci Adayı

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halka İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldu. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdi. Ankara merkezli bir gazetede gezici muhabirlik yaptıktan sonra yine Ankara’da bir reklam ajansında çalıştı. İşaret Dili Tercümanlığı, AB Projesi hazırlama ve Girişimcilik eğitimleri aldı. Öğrenim hayatı boyunca Toplum Gönüllüsü olarak kırsal kalkınma, çevre sorunları, köy okullarının iyileştirilmesi ve dezavantajlı çocuklarla ilgili bir çok projede aktif olarak çalıştı. Oytun, sürdürülebilir kalkınmanın toplumsal sorumluluk bilincinin geliştirilmesiyle mümkün olacağına inanan ve bu uğurda elini taşın altına koymaya hazır bir girişimci adayı.

Verda ARAS

Girişimci Adayı

4 Eylül 1997’de Sakarya’da doğdu. Liseyi Sakarya Turizm Lisesinde okudu. Ardından Sakarya Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümüne başladı. Halen okumakta olduğu turizm bölümünde bu sene yan dal ile otel yöneticiliği programına başlayacaktır. Sapanca Güral Wellness Spa Park ve ETS Tur’da lise stajlarını tamamladı. Bazı üniversitelerin ve kurumların konferanslarına, sertifika programlarına katılarak yeni bakış açıları ve bilgiler öğrendi. 2016 yılında Malta’da 3 haftalık dil eğitimi aldı. Son zamanlarda Fransızca ve mobil uygulama geliştirmeyi öğrenmeye başladı.

Atakan ATALAY

AgriKey Biyoteknoloji A.Ş

AgriKey Biyoteknoloji A.Ş, MDT Denge Tarım Ltd. Şti. ve Agroden Ziraat A.Ş’nin kurucu ortağı ve yönetim kurulu üyesidir. Şirketinde bitki besleme, organik bitki koruma ürünleri ve patates tohumu üzerine uluslararası pazarlama ve ar-ge işlerini yönetmektedir. 2009 yılında Selçuk Üniversitesi Organik Tarım Bölümü’nden mezun oldu. 2008 yılında Leonardo Da Vinci programı ile Almanya’da stajını yaptı. 2009 yılında KOSGEB ve Selçuk Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlemiş olduğu Genç Girişimci Geliştirme eğitiminde üniversite genelinde altıncı oldu. 2015 yılında Agri Key Biyoteknoloji şirketini kurarak ar-ge çalışmalarını geliştirmeye başladı. 2013 yazında dil eğitimi için Malta’da bulundu. Liderlik , risk yönetimi, fizibilite , iş geliştirme , pazarlama ve satış çalışmalarında tecrübe edinmiştir. Hedefi, tüm dünyaya yayılmış çok uzun süreler devamlılığı olabilecek yardım kuruluşu kurmak.

Mesut KESKİN

E-Bursum

E-Bursum’un Kurucusu Mesut, Doğa Kolejindeki eğitiminden sonra Galatasaray Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde eğitimine devam etti. Yüksek Lisans eğitimine Paris 1 Panthéon Sorbonne’da İnovasyon ve Teknoloji Yönetimi alanında başladi. 2015 yılında kurduğu E-Bursum girişimi ile Türkiye’deki burs sistemini demokratik hale getirmeyi hedefledi. E-Bursum aracılığıyla şu ana kadar 3 bin öğrenciye 10 Milyon Türk Lirası dağıtılması sağlandı ve bu başarıdan dolayı 2015 yılının en iyi sosyal girişimcisi, Ashoka Hızlan Fark Yarat kazananı ve Fark yaratanı, Sabancı Fark Yaratanı ve International Youth Foundation’ın Fellowu vb. olarak seçildi. Sosyal problemlere teknoloji odaklı çözümlere odaklanan Mesut, Türkiye’yi ulusal ve uluslararası bir çok alanda temsil etti, en son Birleşmiş Milletler Türkiye Gençlik Temsilcisi olarak bölge gençlerinin sorunlarına odaklandı.

Ceyda DEMİRKURT

E-Bursum

2013’de İzmir Saint Joseph lisesinden mezun oldu. Lisans eğitimini 2017’de Galatasaray Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. Aralık 2016 itibariyle, lisans eğitimi sırasında staj yaptığı E-bursum ekibine katıldı, burada sosyal etki ölçümlemesiyle tanıştı. Bu konu üzerine akademik çalışma olmadığını fark edince sosyal girişimcilerin sosyal etki raporlamasını pazarlama aracı olarak kullanması üzerine tez çalışması yürüttü. E-Bursum’a iş geliştirme, sosyal etki ölçümlemesi ve pazarlama alanlarında katkı sağlıyor.

Deniz AKGÜNGÖR

Mediterien Deep

Lise eğitimini Nişantaşı Işık Lisesinde tamamladıktan sonra 2002 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bölümünden mezun oldu. Kariyerine CNN Türk haber dairesinde başladı; Türsak Sinema Vakfı’nda ulusal ve uluslararası sinema festivalleri organize ettiği bir yıllık bir dönemden sonra, reklamcılık ve kurumsal / pazarlama iletişimi sektörüne girdi. Türkiye’nin önde gelen reklam ajanslarında birçok yerel ve global markaya hizmet verdiği 10 yılın ardından, 2,5 yıl Türk Telekom Grubu’nda Avea, Türk Telekom ve TTNET markalarının pazarlama iletişimi yöneticisi olarak çalıştı. 2015 yılında kendi girişimini yapmak üzere Türk Telekom’dan ayrıldı ve 1 yıllık bir hazırlıktan sonra ortağı ile birlikte 2016’da Hamamlook LLC’yi kurdu. Edebiyat, sinema ve seyahat tutkunudur, farklı toplumlarda kent yaşamını deneyimlemekten hoşlanmaktadır.

Ece ÇIRAKOĞLU

Mediterien Deep

1979 senesinde Ankara’da doğdu. Lise eğitimini Ankara Arı kolejinde Voleybol bursu alarak tamamladı. Sekiz sene çeşitli kulüplerde sporculuk kariyerine devam etti. 1997-2002 döneminde Mimar Sinan Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2004 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme Yüksek Lisans Bölümü’nden mezun oldu. 2012 yılında Koç Üniversitesi Finans Yüksek Lisans programına kabul edildi. 2003 senesinde gayrimenkul sektöründe kariyerine başladı. Sırası ile Tekfen, Proje Yönetim A.Ş ve Multi Development şirketlerinde çalıştı. Multi bünyesinde büyük ölçekli alışveriş merkezi (Forum markası) projelerinin geliştirilmesinde ve yönetiminde yer aldı. Finansal modelleme, proje yönetimi, avm yönetimi, varlık yönetimi alanlarında çalıştı ve Blackstone, Morgan Stanley, CBP, Union Investment gibi yatırımcılar ile proje bazlı ilişkileri yürüttü. 10 yılın sonunda Multi’deki ticari direktörlük pozisyonundan ayrılarak 2016 yılında ortağı ile Hamamlook markasını kurdu.

Didem BAKIR

Unibble

Unibble.com / Unibble Healthy Snacks’in kurucusu Didem, Galatasaray Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Okul döneminde Université Paris-Dauphine’de 6 ay okudu. Coca-Cola Company ve British American Tobacco gibi uluslararası FMCG şirketlerinde pazarlama alanında kariyer yaptı. Tüketici ve pazar öngörüleri, pazar araştırmaları ve marka yönetimi üzerine çalıştı. Aklında hep kendi girişimini kurmak, hayata daha fazla değer katabilmek vardı. Sağlıklı atıştırmalıklar onun özel tutkusu, çünkü atıştırmayı çok seviyor. Çalışırken ara öğünlerde neden hem sağlıklı hem lezzetli atıştırmalıklar yemeyelim diyerek Unibble markasını kurdu. Unibble.com doğal, lezzetli ve yenilikçi atıştırmalıkları online bir abonelik sistemiyle tüketicilerine gönderen bir gıda-teknolojisi girişimi.

Ece ALTUNMARAL

Reflect

1992 yılında İstanbul’da doğdum. Eyüboğlu Eğitim Kurumları’ndan mezun olduktan sonra lisans eğitimi için Londra, İngiltere’ye taşındı. CASS Business School’da Finans eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’a geri dönüp PricewaterhouseCoopers’da şirket birleşme ve satın almaları departmanında çalışmaya başladı. İki yıllık finans sektöründeki tecrübemi sosyal etkiye dönüştürmeyi planlarken Muhammed Yunus’un kitaplarıyla tanıştı ve sosyal girişimcilik üzerine kendimi geliştirmeye başladı. Bu süre zarfında Türkiye’nin Güney Doğu’sundaki mülteci kamplarında gönüllü olarak çalıştı. Sosyal etki ve modayı birleştirme adına yola çıkan arkadaşlarıyla beraber Reflect’in ilk somut adımlarını Eylül 2016 ayında attı. Reflect içerisinde spesifik olarak iş geliştirme, bütçeleme, fonlama kısımlarıyla ilgileniyor.

Edipcan YILDIZ

Reflect

1992 yılında İstanbul’da doğdu, Robert Lisesi’ni bitirdikten sonra UCLA’de Uluslararası Ticaret sertifika programına katıldı. Bir sene Amerika’da kaldıktan sonra Boğaziçi Üniversite’sindeUluslararası Ticaret Bölümünü bitirdi. Üniversite hayatı boyunca çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında ve sosyal etki odaklı projelerde yer aldı.

Hasan Zafer ELCİK

Otsimo

Otsimo’nun kurucu ortağı Zafer Elcik, 10 Temmuz 1994 tarihinde doğdu. Lisenin ardından Ankara’ya taşındı ve ODTÜ Bilgisayar Mühendisliğini kazandı. Okulun ilk yıllarında mobil uygulamalara merak saldı ve ilk girişimini hayata geçirdi. İstediği gibi gitmeyen girişimini kapatarak oyun alanına yöneldi. Oyun geliştiriciliği hayatına, sivil toplum kuruluşlarıyla başladı. YGA’da Yeşil Oyun Teknovasyon Projesi yönetti. Aynı zamanda oyun üzerine bir startupta çalıştı. En yakın arkadaşı, aynı zamanda ortağı Sercan’la 10’a yakın hackathona katılıp, beşinde derece aldı. Bu süreçte bir şeyler yaratma tutkusunu programlamayla harmanladı. Katıldığı bir hackathonda başladıkları Otsimo’yu ortağıyla beraber yaklaşık 1,5 senedir yapıyor. Otsimo şuan Türkiye ve Amerika’da 2 binden fazla otizmli aileye ulaşıyor. Otsimo 2016 yılında Tüsiad tarafından Türkiye’nin En İyi İş Fikri ve Berkeley tarafından Dünyadaki En Başarılı 4. Sosyal Girişim seçildi. Ayrıca Zafer, Ashoka HFY ve Girişimcilik Vakfı bursiyeridir.

PROGRAM GENEL ŞARTLARI

 

Chobani Ventures, LLC ("Chobani") şirketinin sponsorluğunda ve New York Üniversitesi ile birlikte organize edilen Hamdi Ulukaya Girişimi – HUG (“Girişimcilik Programı”) yeni girişimcileri yetiştirmek ve var olan girişimcilerin kurduğu startupları dünya pazarına hazırlamak için özel olarak hazırlanmış dünya standartlarında bir uygulamalı eğitim ve destek programıdır.

 

Bireysel Uygunluk

 

Girişimci Adayları için: Girişimci Adayı Destek Programı, 1 Haziran 2019 tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına açıktır. Başvuru için üniversiteye kayıtlı olma, üniversite mezunu olma veya yabancı dil bilme zorunluluğu yoktur. Girişimci adayı olarak başvurmak için bir girişime başlanmış olması ya da bir şirket kurulmuş olması şartı da aranmamaktadır. Girişimci adayı olarak başvurmak için, adayın bir iş fikrinin olması ve nasıl başlayacağı konusunda destek arıyor olması yeterlidir. Girişimci Adayları, destek programına katılmak için yasal olarak Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat edebildiklerini yazılı olarak teyit etmelidirler.

 

Startup Kurucuları için: Startup Destek Programı, 1 Haziran 2019 tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından kurulan, bir şirkette kurucu ve/veya yönetici olarak görev yapan ve seçilmeleri durumunda bağlı bulunduğu ticaret veya sanayi odasından edindiği faaliyet belgesini veya vergi levhasının ve yetkililerin imza sirkülerinin kopyalarını, (hug@ulukayagirisimi.com) adresine göndermeyi kabul eden her girişimciye açıktır. Başvuru için üniversiteye kayıtlı olma, üniversite mezunu olma veya yabancı dil bilme zorunluluğu yoktur. Girişimciler, destek programına katılmak için yasal olarak Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat edebildiklerini yazılı olarak teyit etmelidirler.

 

 

Başvuru Nasıl Yapılabilir?

 

Her iki program için https://www.ulukayagirisimi.com/ adresinde ilan edilen tarihlerde aynı adreste bulunan başvuru formunu ("Başvuru") tamamlanıp gönderilmesi gerekmektedir. Başvurularla ilgili bilgiler, HUG tarafından gizli tutulacak ve yalnızca programa katılım için uygunluğu belirleme ve programla ilgili iletişim konusunda HUG tarafından kullanılacaktır. Tüm başvurular HUG gizlilik politikasına tabidir. Eksik, bozuk veya herhangi bir teknik, bilgisayar veya ağ arızası gibi nedenden dolayı anlaşılamayan veya geç gönderilen başvurular geçersiz sayılır. Gönderildikten sonra, başvurular iade edilmeyecektir.

 

Katılımcı Seçim Kriterleri

 

HUG, alınan tüm başvurular arasından 12 startup yöneticisi (şirket başına temsilen en az 1 kurucu) dahil olmak üzere 6 girişimi ("Katılımcı Şirketler") ve 24 girişimci adayını seçecektir. (Seçilen startup kurucuları/yöneticileri ve girişimci adayları birlikte "Katılımcılar" dır).

 

Startup Destek Programı için girişimciler, aşağıdaki ölçütler temel alınarak seçilecektir:

-Ürün ve İşin Kitlesel Çekiciliği

-Ölçeklenebilirlik

-Şirketin Finansal Sağlamlığı ve Büyüme Potansiyeli

-Ekibin Yetkinliği

-Şirketin, Hamdi Ulukaya'nın, şirketlerin toplumsal iyiliğe hizmet edebilecek bir araç olabileceği vizyonunu paylaşması.

 

Girişimci Adayları Destek Programı için girişimci adayları aşağıdaki ölçütler temel alınarak seçilecektir:

-Fikrin Orijinalliği

-Liderlik Potansiyeli

-Girişimcilik Potansiyeli

-Adayın, Hamdi Ulukaya'nın, Şirketlerin Toplumsal İyiliğe Hizmet Edebilecek Bir Araç Olabileceği Vizyonunu Paylaşması.

 

HUG, kendi takdirine bağlı olarak, yeterli sayıda uygun kayıt alınmadığı taktirde daha az katılımcı seçme ya da başvuru süresini uzatma hakkını saklı tutar.  HUG, seçilenlerden herhangi birinin katılamaması durumunda girişimciler ve girişimci adaylarına alternatifler seçebilir. HUG'ın kararları her bakımdan nihai ve bağlayıcıdır.

 

Hamdi Ulukaya Girişimi’nin temel etkinliklerinin Amerika Birleşik Devletleri’nde olması nedeniyle pasaportu veya Amerika Birleşik Devletleri Vizesi reddedilen adaylar otomatik olarak programa kabul edilmemiş sayılır.

 

Seçilen her bir katılımcı şirket için iki (2) kişiye kadar katılımcı seçilebilir. Bu katılımcılar, iş sahibi/kurucu ya da üst düzey yöneticilerden oluşmalıdır. Katılımcılar, yukarıda belirtilen uygunluk kriterlerinin tümünü karşılamalıdır.

 

Katılım Bildirimi

 

Katılımcılar, başvuruda belirtilen şekilde e-posta veya telefon yoluyla bilgilendirilecektir. Katılımcılardan, programa katılmadan önce Uygunluk Taahhüt Belgesi ve Gizlilik Sözleşmesi imzalamaları istenir. Katılımcıya ulaşılamaz, katılımcı talep edilen sürede gerekli belgeleri iletmez veya Program Genel Şartları’nı kabul etmezse, programa katılma fırsatı kaybedilecek ve bir başka başvuru sahibi, yukarıdaki seçim kriterleri uyarınca seçilecektir.

 

Program Ayrıcalıkları

 

Hamdi Ulukaya Girişimi, Chobani kaynaklarını, baştan sona bir şirket kurma konusundaki en geniş perspektifi sağlamak amacıyla kurulmuştur. Katılımcılar aşağıda belirtilen kamp ve program aktivitelerine katılabilir durumda olmalıdır.*

 

Mart 2019: Hedef Belirleme Toplantısı (48 girişimci adayı ve 12 startup davet edilecektir. Program sonunda 24 girişimci adayı ve 6 startup ABD programına katılma hakkı kazanacaktır.)

Haziran 2019: New York Oryantasyon (İstanbul) (24 girişimci adayı ve 6 startup davet edilecektir.)

Haziran 2019: Amerika Programı (24 girişimci adayı ve 6 startup davet edilecektir.)

Ocak 2020: İstanbul Hedef-Takip Toplantısı (24 girişimci adayı ve 6 startup davet edilecektir.)

 

* Tarihler, yer ve programlama güzergahı HUG'ın takdirine bağlı olarak değişebilir.

Program, eğitim seminerleri, profesyonel ağ oluşturma, Chobani çalışanlarına ve misafir konuşmacılara erişim, startuplar ve hızlandırıcıları yerinde ziyaret etme ve kültürel aktiviteleri içerecektir.

 

Programla ilgili ulaşım, konaklama gibi tüm giderler HUG tarafından karşılanacaktır. Her katılımcı, New York programı süresince yemek, ulaşım ve masraflar için kullanılmak üzere harçlık alacaktır. (Girişimi Adayları için 25 ABD Doları, Startup katılımcıları için 50 ABD Doları). Ayrıca, her Girişimci Adayı’na programa seçildikten ve pasaport ile vize işlemlerini tamamladıktan sonra program süresi olan bir sene boyunca ayda 500 TL burs verilecektir. New York programının ardından şirket kuran girişimci adaylarına ise, gerekli belgeleri göndermeleri halinde 1000 ABD Doları hibe verilecektir. 

Katılımcının, yukarıda listelenen tüm programlara katılması beklenir. Katılımcılar, Türkiye’deki eğitim kampı ve New York’ta bir günden fazla programa katılmadıkları takdirde, günlük harcırah, ücretsiz konaklama, seyahat ve Program Etkinliklerine katılabilme dahil, programın ayrıcalıklarından vazgeçmiş sayılacaklardır.

 

Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat HUG tarafından sağlanacaktır.

Katılımcı şirketler veya herhangi bir katılımcı, programın Genel Şartları dahil olmak üzere HUG ile yapılan herhangi bir sözleşmeyi ihlal ettiği durumda, program ayrıcalıkları HUG tarafından geri talep edilebilecektir.

 

İbra

 

Katılımcılar, Chobani ve NYU'nun bu programa ve tüm program etkinlikleri sırasında doğan herhangi bir yaralanma, kayıp veya zararlardan sorumlu olmadığını kabul ederler.  Katılımcılar, programa katılarak, Chobani, NYU, ilgili ana şirketleri, bağlı kuruluşları, yan kuruluşları ve temsilciliklerini ve onların ilgili direktörlerini, memurlarını, çalışanları ve acentelerini her türlü sorumluluktan ve yükümlülükten ibra eder.

 

Uygulanacak Hukuk ve Uyuşmazlıklar

 

Bu Program, uygulanabilir tüm Amerika Birleşik Devletleri federal, eyalet ve yerel yasalarına ve düzenlemelerine tabidir. Bu Program Genel Şartlarının yapımı, geçerliliği, yorumlanması ve icrası ile ilgili konular, kanunlar ihtilafı ilkelerine bakılmaksızın, New York Eyaleti yasalarına tabidir.  İhtilaf ya da talep, doğrudan görüşmeler ya da arabuluculuk yoluyla başka şekilde çözülmediyse, Judicial Arbitration and Mediation Services, Inc. tarafından Gelişmiş Tahkim Kuralları ve Usulleri ya da sonraki sürümleri ("JAMS Kuralları") uyarınca uygulanan kesin ve bağlayıcı tahkim yargılaması ile çözülür.  Bu programdan doğan veya bu programla bağlantılı olan tüm uyuşmazlıklar ayrı ayrı çözülür. Chobani, sonuca bağlı, dolaylı, emsal niteliğinde veya cezai tazminatlardan veya avukatlık ücretlerinden sorumlu değildir.

 

Genel Hükümler

 

İşbu Program, Program Genel Şartları’na tabidir.  Chobani kendi takdirinde olmak üzere; (i) Programın veya websitesinin herhangi bir şekilde tahrip edilmesi veya başvuru sürecine müdahale edilmesi; (ii) Genel Şartların ihlal edilmesi; (iii) katılımcının Programa uyumlu davranmaması, Programa zarar verici şekilde hareket etmesi, veya başka herhangi bir şahsı veya tüzel kişiliği rahatsız etme, istismar etme, tehdit etme, taciz etme, zarar verme, yanıltma veya aldatma amacıyla hareket etmesi; (iv) başvuruda dürüst olmayan veya hileli bilgi sağlanması veya bilgi saklanması; veya (v) yapılan eylemin kanuna aykırı olduğu tespit edilmesi durumlarında bu fiilleri gerçekleştiren şahsı diskalifiye etme hakkını saklı tutar.

 

Başvurularda herhangi bir hileye başvuran, program veya web sitesinde herhangi bir değişiklik yapmaya çalışan herhangi bir kişi programa katılmak için uygunsuz kabul edilecektir ve Chobani, uygun olduğu takdirde, yasal mercilere uygun şikayetler de dahil olmak üzere, mevcut tüm yasal yollara başvuracaktır. Herhangi bir nedenle, program veya web sitesinin (Veya herhangi bir bölümünün) bozulması veya başlangıçta planlandığı gibi çalışmaması veya başvuruların İşbu Genel Şartlara uygun olarak düzgün bir şekilde teslim edilmesine ve işlenmesine izin vermemesi veya bilgisayar virüsü, böcek, kurcalama, yetkisiz müdahale, dolandırıcılık, teknik arıza veya başka herhangi bir nedenle Chobani'nin görüşüne göre Programın yönetimini, güvenliğini, adaletini, bütünlüğünü veya uygun davranışını bozar veya etkilerse, Chobani, kendi takdirinde olmak üzere, bu tür bir işlemde yer alan herhangi bir kişiyi diskalifiye etme ve/veya Programı veya herhangi bir bölümünü iptal etme, sona erdirme, değiştirme veya askıya alma ve Programı yürütme ve Chobani tarafından alınan önlemlerden önce ve/veya sonra (uygun şekilde) tüm uygun, kurtarılabilir Başvurulardan (varsa) bireysel katılımcıları seçme, Chobani tarafından belirlenen adil ve hakkaniyetli bir şekilde hareket etme hakkına sahiptir.


Gizlilik Sözleşmesi

Chobani Ventures, LLC ("Chobani") şirketinin sponsorluğunda ve New York Üniversitesi ile birlikte organize edilen Hamdi Ulukaya Girişimi – by Chobani (“Girişimcilik Programı”) yeni girişimcileri yetiştirmek ve varolan girişimcilerin kurduğu startupları dünya pazarına hazırlamak için özel olarak hazırlanmış son derece seçkin ve dünya standartlarında bir uygulamalı eğitim ve destek programıdır.

Bireysel Uygunluk

Girişimciler için: Startup Destek Programı, 1 Haziran 2017 tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından kurulan bir girişimde kurucu ve/veya yönetici olarak görev yapan ve ilk tur başvuruların tamamlanmasının ardından, ticaret odasından edindiği faaliyet belgesinin, vergi levhasının ve yetkililerin imza sirkülerinin kopyalarını, turkey@chobanifoodincubator.com adresine göndermeyi kabul eden her girişimciye açıktır.

Chobani, Startup Destek Programı için girişimcileri aşağıdaki ölçütleri temel alarak seçecektir:

  • Ürün ve İşin Kitlesel Çekiciliği
  • Ölçeklenebilirlik
  • Ürün veya Hizmet Kalitesi
  • Şirketin Finansal Sağlamlığı ve Büyüme Potansiyeli
  • Şirketin, Hamdi Ulukaya'nın, şirketlerin toplumsal iyiliğe hizmet edebilecek bir araç olabileceği vizyonunu paylaşması.

SSS

SSS