2018

Girişimci Adayı Destek Programı

Startup
Destek Programı

Ahmet Burak Bilir Detaylı Bilgi
Cihan BUĞDAYCI Detaylı Bilgi
Çağla Gezgen Detaylı Bilgi
Ebu Bekir Asker Detaylı Bilgi
Ece Turgut Detaylı Bilgi
Elif Kevser Seçkin Detaylı Bilgi
Emirhan Uzun Detaylı Bilgi
Ergin Eryetgin Detaylı Bilgi
Fırat Baban Detaylı Bilgi
Feridun Bişar Detaylı Bilgi
Gizem Solmaz Detaylı Bilgi
Nazlı Zeynep Öz Detaylı Bilgi
Hilay Yalçın Detaylı Bilgi
Hilal Açıcı Detaylı Bilgi
Mustafa Bilgin Detaylı Bilgi
Onur Tireng Detaylı Bilgi
Öznur Yıldırım Detaylı Bilgi
Taha Yasin Şapçıoğlu Detaylı Bilgi
TÜMÜNÜ GÖR
3D3 Teknoloji Detaylı Bilgi
Çiftçiden Eve Detaylı Bilgi
MIPS Medical Detaylı Bilgi
Solar Curtain Detaylı Bilgi
TÜMÜNÜ GÖR

Programda Neler Oldu?

2018

Fotoğraflar

Videolar

1 / b
1 / b
Ahmet Fuat Yalçın

Kurucu, Solar Curtain

-

Ahmet Burak Bilir

Girişimci Adayı

1994 yılında Konya'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini Konya'da tamamladı. Ardından Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümüne başladı. İttifak Holding bünyesindeki Belya Yazılım’da iş yeri eğitimini tamamladı. ACM Fırat öğrenci Topluluğu'nda teknik etkinlik koordinatörü olarak görev yaptı. Üniversitenin ve kurumların konferanslarına, sertifika programlarına katılarak yazılım ve girişimcilik alanlarında yeni bilgiler edindi. Sanatın her alanına meraklı olup, amatör olarak resim sanatıyla uğraşmaktadır. HUG '18 programına katıldığı projesi ile tüm sanat dallarını tek bir online platformda toplayarak, sanatseverlere sunmayı amaçlamaktadır.

Cihan BUĞDAYCI

Girişimci Adayı

İESÜ'de Psikoloji 3. Sınıf öğrencisi. 2015 Yılında Kitap Okuma alışkanlığı kazandırmak için, ‘Kitaplaşan İnsanlar'ı kurdu. 2016 yılında bilim, insan ve gelecek adına konuşmaların yapıldığı Big Passions'ı kurdu. 2017 yılında ‘Varlığımın Kabul Edildiği Gün’ kitabını yazdı. 2017 yılında ‘En Yenilikçi İnsan’ ödülüne layık görüldü. 2018 yılında lise okullarında girişimciliği yaygınlaştırmak için ‘Hayali Olan Liseli'yi kurdu. 2018 yılında köylerde eğitim çalışmalarının yapılması için ‘Köydeki Üniveriste Projesi’ni başlattı. 2018 Yılında ‘Yılın En Başarılı Genç Girişimcisi' seçildi. Şu an seminerler, eğitimler vermekte ve ikinci kitabı için hazırlık yapmaktadır.

Çağla Gezgen

Girişimci Adayı

1998 yılında veteriner bir ailede, İzmir Ödemiş'de doğdu. İlkokuldan beri birçok resim ve yüzme yarışmalarında dereceler aldı. Profesyonel bir yüzücüdür ve yüzme eğitmenliği yapmıştır. İngilizce’sini geliştirip birçok uluslararası projede yer almıştır. 15 yaşında Fen Lisesi öğrencisiyken gerçek tutkularının peşinden gitmeye karar verir. Akılcı antibiyotik kullanımı için bilgisayar programı geliştirmeyi düşünür ve İyte'den Jens Allmer ile çalışır. Yapay zekâ ve veri madenciliği alanında ondan çok şey öğrenir. Google Bilim Fuarı’na katılmıştır ve TÜBİTAK A-2209 tarafından desteklenmektedir. Çağla an ADÜ'de 2.sınıf Bilgisayar Mühendisliği öğrencisidir.

Ebu Bekir Asker

Girişimci Adayı

1993 yılında Adana'da doğdu. İlk ve orta öğretimini Adana'da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'ne yerleşti. 5 sene devam eden lisans hayatı boyunca onlarca bilimsel kongreye gerek hazırlık aşamasında gerek de katılımcı olarak katkıda bulundu. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde gerçekleşen etkinliklerde fakültesini temsil etti. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden 2017 yılında mezun oldu. Şu an Pharmactive İlaç'da Uzman olarak çalışmakta olup diğer yandan İstanbul Teknik Üniversitesi'nde, teknokentte girişimini hayata geçirmek üzere çalışmalarına devam etmektedir.

Ece Turgut

Girişimci Adayı

1994 Adana doğumludur. Küçük yaşlardan itibaren spor hayatına yüzme ile başladı. Çok sayıda ödülü bulunmaktadır. Tam Burslu kazandığı işletme programının yanında uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi ile çift anadal yaptı. Girişimcilik kulubü kurucu Başkanlığı, Uluslararası öğrenci Konseyi Başkanlığı gibi aktif faaliyetlerde bulundu. Sürekli üretme isteğiyle, Adana Büyükşehir Belediyesi'nde birçok proje geliştirdi. Åžimdilerde ise kendi girişimini kurma yolunda adımadım ilerlemektedir. Ara sıra yazar, çizer, çocuklardan ilham alır. Potansiyelini daima geliştirmeyi hedefler, en büyük tutkusu doğadır. Crossfit ve paddle board yapmaktadır.

Elif Kevser Seçkin

Girişimci Adayı

1996 yılında İzmir'in ödemiş ilçesinde doğdu. 2018’te Marmara Üniversitesi Zihin Engelliler öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Engellilerle ilgili Erasmus+ projelerine katıldı. İstanbul'da bütünleştirici bir yaklaşımı hedef alarak Renkli Kampüs Programı'na katıldı. Otistikler Derneği'nin düzenlediği ‘Oya Kamp'a katılıp farklı gelişim gösteren bireylerle birlikte kamp yaptı. Eğitim Fakültesi öğrencilerine yönelik ‘Toplumsal Cinsiyet Eğitimi Mor Sertifika Programı'na katıldı. Öğrenim hayatı boyunca bölümüyle ilgili projelerde görev aldı, konferanlara katıldı ve araştırmalar yaptı. Gelecekte de engelli bireylerle çalışmayı planlamaktadır.

Emirhan Uzun

Girişimci Adayı

Rize’de doğdu ve büyüdü. Çevresindeki herkes ticaretle uğraşıyor kendisi de bu yüzden küçük yaştan beri ticaretin içinde ve meraklısı. Trabzon’da bir yıllık yatılı okul deneyimi dışında ilk orta ve liseyi Rize’de bitirdi. Rize Lisesi mezunu. Şu an Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İşletme Bölümü 4. Sınıfta okuyor. İyi bir Beşiktaşlı ve 3 bant disiplininde ferdi lisanslı olarak bilardo ile yakından ilgileniyor.

Ergin Eryetgin

Girişimci Adayı

Marmara Üniversitesi hazır-giyim öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Gaziantep Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünden yüksek lisans derecesini aldı. Tasarımcılık, tasarım eğitmenliği ve öğretim görevliliği yaptı. Su an Gaziantep'in yöresel dokuması kutnu kumaşı yaşatmak ve insanların sağlıklı giyinmesine katkı sağlamak adına gömlekten ilham alarak kendi markasını kurmak üzere çalışmaktadır.

Fırat Baban

Girişimci Adayı

1997'de, İstanbul'da doğdu. 2015 yılında İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü kazandıktan sonra ‘satış danışmanı’ ve ‘ofis operasyon sorumlusu’ pozisyonları ile iş yaşamıyla tanıştı. Spor, Video oyunları, sinema, teknoloji alanlarını yakından takip etmektedir. Arkadaşlarıyla kurdukları video oyunu geliştirme ekibinde bölüm tasarımları yapmaktadır. Alzheimer hastaları için olan mobil uygulama projesini de aynı ekiple geliştirmektedir. Yaşamını dünü iyi okuyup yarını daha iyi görme yöntemiyle şekillendirmektedir. Şu anda 3. sınıf öğrencisi ve aynı zamanda Yalın Enstitü Derneği'nde stajyer olarak çalışmaktadır.

Feridun Bişar

Girişimci Adayı

1990 Van/Özalp doğumlu. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde Yeni Türk Edebiyatı Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans Yapıyor. Öğrenci topluluklarında, kurum-kuruluş ve Sivil Toplum Örgütleri’nde gönüllülük yapıyor. Teknoloji ve edebiyata ilgisi var. Başlangıç seviyesinde İngilizce ve Rusça biliyor. 2016 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kampüsü’nde YÜZTAK adlı Sosyal Girişimi kurdu. Öğrencilerin takı tasarlayarak kendileri için ek gelir elde etmesini amaçlayan sosyal girişim halen devam etmekte. Çeşitli edebiyat yarışmalarında dereceler aldı ve yüksek lisans tezini hazırlıyor. Proje yazma ve yönetme konusunda eğitimler aldı ve çeşitli projelerin hayata geçmesine öncülük etti. Van’daki üniversitede kendisi gibi girişimciliğe ilgi duyan gençler için Merkez kurma hedefi var. Hâlihazırda kendi girişimi fikri olan KayBul adlı kayıp eşya bulma platformunun tasarım ve geliştirmelerine devam ediyor.

Gizem Solmaz

Girişimci Adayı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Anadal programından yüksek şeref öğrencisi olarak mezun oldu. Üniversite yıllarında çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak görevler aldı. Bu projelerle Türkiye’nin farklı illerini ziyaret ederek köy çocuklarıyla ve ayrıca görme engelli çocuklarla çalıştı. Lisans yıllarında Almanya, Çek Cumhuriyeti, Amerika, İngiltere ve Güney Kore'de gerçekleşen uluslararası kongrelere konuşmacı olarak katıldı. Mezuniyetinin ardından özel bir şirkette eğitim teknolojileri uzmanı olarak görev yaptı. Ardından, araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. Şu anda Temel Eğitim Bölümü, Okul Öncesi Eğitimi Programında yüksek lisans programına devam etmektedir ve Suriyeli göçmen çocuklar üzerine çalışan TÜBİTAK araştırma projesinde bursiyerdir. Aktif olarak dalış ve fotoğrafçılıkla ilgilenmektedir. Ayrıca, eğitimde fırsat eşitliğini yakalamak için hayalini kurduğu eğitim platformu üzerine çalışmaktadır.

Nazlı Zeynep Öz

Girişimci Adayı

1996 yılında Erzincan'da doğdum. Erzincan üniversitesi elektrik elektronik mühendisliği 3.sınıf öğrencisiyim. Şu an şavak tulum peyniri ile kendi girişimim üzerinde çalışıyorum. Son dönemde katıldığım eğitimler ve seminerler ile fikrimi geliştirip uyguluyorum. Öğrenme ve keşfetmeye her zaman açığım. Doğa sporları ile ilgileniyorum.

Hilay Yalçın

Girişimci Adayı

Fırat Üniversitesi Girişimcilik ve Yenilik Yönetimi Yüksek Lisans öğrencisi. 2010 yılında lisans eğitimini tamamladıktan sonra bir Alman firmasında 5 yıl yöneticilik yapan Hilay, Çalıştığı şirkette son 1.5 yıl lokal eğitmen olarak görev yaptı. 2016 yılında Strasbourg Üniversitesi Ekonomi ve Yenillik Yönetimi master programına kabul aldı, 1 sene Fransa'da kaldıktan sonra Türkiye'ye döndü. 2014 yılında ''Dezavantajlı Gençlerin İşsizlik Problemi'' konulu AB projesine katıldı. Yaklaşık 10 yıldır ulusal uluslararası sosyal sorumluluk projelerinde görev alıyor.

Hilal Açıcı

Girişimci Adayı

1995 yılında Hatay’da doğdu. İlkokul ve lise eğitimini Dörtyol’da tamamladıktan sonra lisans eğitimi için 2013 yılında İzmir’e gitti. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü’ne halen devam etmektedir. Üniversite bünyesinde yer alan BİMER (Bölgesel Kalkınma ve İşletme Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi)‘de çalışarak hayatına Endüstri 4.0 ve Yapay Zekâ gibi konuları dahil etmiştir. Üretim ve ürünün değer kazanması aşaması konusunda kendini geliştirmek istemektedir.

Mustafa Bilgin

Girişimci Adayı

1987 yılında Niğde'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Niğde'de tamamladı. Üniversite eğimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat bölümünde tamamladı. Bir kamu kurumunda çalışmaktadır. Çiftçileri toprağa bağlayabilecek ve yeniden üretim sistemine dahil olabilmelerini sağlayacak alternatif ürünler ve bu ürünlerin son tüketiciye ulaşmasını projeler üzerinde çalışmaktadır. Anadolu'da tersine göçü sağlayacak değeri yaratmak için Niğde'de projeler geliştirmektedir. Bir kişinin bir şehrin, bir ülkenin hatta tüm dünyanın kaderini değiştirebileceğine inanmaktadır. Değişimi Niğde'den başlatmaya çalışmaktadır.

Onur Tireng

Girişimci Adayı

1991 yılında Çukurova’nın bereketli toprakları olan Adana’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Adana’da tamamladıktan sonra, 2010 yılında Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık bölümünü burslu kazandı. Okul içi faaliyetlerde çeşitli yaratıcı etkinliklerin ve ödüllerin yanı sıra Kadir Has Üniversitesi’nin İletişim Fakültesi Öğrenci Temsilcisi olarak görev yaptı. Okul dışı faaliyetlerde ise sektörü yakından tanımak için Karpat reklam ajansında reklam yazarı ve sosyal medya yöneticisi olarak işe başladı. Burada bulunduğu uzun süre zarfında, Coca Cola, New Balance, CNN, Colin’s, Maret gibi markalarla yakından çalışma fırsatı buldu ve bu markalarla bazı reklamcılık ödülleri kazandı. Ayrıca 2015 yılında Türkiye’nin en prestijli reklamcılık ödüllerinden olan Genç Kırmızı Reklamcılık ödülünün sahibi oldu. Aralık 2015 yılından bu yana, Freelance olarak reklamcılık ve sosyal medya yönetimleri yapmaya devam etmekte ve bazı kurum ve markalara dijital iletişim projeleri hazırlamaktadır.

Öznur Yıldırım

Girişimci Adayı

1992'de Erzurum'da kışın ve karın ortasında fakir bir ailede doğdum. Erzurum Lisesini bitirdim ve ara vermeden Atatürk Üniversitesi Türkçe eğitimi bölümünü kazandım. 2015'te bu bölümden başarıyla mezun oldum. Aynı yıl Erzincan Üniversitesinde yüksek lisansa başladım. Eylül 2015- Ağustos 2016 tarihleri arasında Atatürk Üniversitesinde 57 ülkeden 150 yabancı öğrenciye Türkçe öğrettim. 2017'den beri Karadeniz Teknik Üniversitesinde çalışmaktayım. Yabancılara Türkçe öğretimi üzerine çalışmalar yapmaktayım. Bu alanda hayallerimi gerçekleştirmeyi gönülden diliyorum.

Taha Yasin Şapçıoğlu

Girişimci Adayı

1993 yılında Konya’da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimimi Konya’da tamamladı. Marmara Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. 3 yıldır İstanbul’da aktif fizyoterapist olarak çalışmakta. Yüksek lisansıma Üsküdar Üniversitesi’nde devam etmekte. Gelecek adına en büyük amacı sağlık hizmetlerine ulaşım konusunda eksiklikleri olan hastaların problemlerine çözüm olabilmek.

Berk Giray

3D3 Teknoloji

Eğitim 4.0 konseptine yönelik 3 boyutlu yazıcı başta olmak üzere çeşitli teknoloji çözümleri üreten bir teknoloji şirketi olan 3D3 Teknoloji, Tolga ve Berk kardeşler tarafından kuruldu. Giray kardeşler Türkiye ve çevre ülkelerde STEM eğitimi için gerekli servis altyapısını kurmayı amaçlıyor.

Tolga Giray

3D3 Teknoloji

Eğitim 4.0 konseptine yönelik 3 boyutlu yazıcı başta olmak üzere çeşitli teknoloji çözümleri üreten bir teknoloji şirketi olan 3D3 Teknoloji, Tolga ve Berk kardeşler tarafından kuruldu. Giray kardeşler Türkiye ve çevre ülkelerde STEM eğitimi için gerekli servis altyapısını kurmayı amaçlıyor.

Duygu Yılmaz

Biolive

Gıda Mühendisi Duygu Yılmaz tarafından kurulan Biolive, zeytin çekirdeklerinden biyoplastik granül üretiyor. Paketlemede kullanıldığında ürünlerin raf ömrünü uzatmasının yanısıra geri dönüşümlü, anti-mikrobiyal, anti-viral ve anti-kanserojenik özellikleri sayesinde otomotiv, tıbbı malzemeler, beyaz eşya, mutfak ve bebek ürünlerinde de kullanılabilmektedir.

Nida İçyer

Biolive

Gıda Mühendisi Duygu Yılmaz tarafından kurulan Biolive, zeytin çekirdeklerinden biyoplastik granül üretiyor. Paketlemede kullanıldığında ürünlerin raf ömrünü uzatmasının yanısıra geri dönüşümlü, anti-mikrobiyal, anti-viral ve anti-kanserojenik özellikleri sayesinde otomotiv, tıbbı malzemeler, beyaz eşya, mutfak ve bebek ürünlerinde de kullanılabilmektedir.

Şule Başarslan

MIPS Medical

MIPS Medical yazılım tabanlı tıbbi cihaz üretimi yapan bir sağlık girişimidir. Kurucu Şule, ilk ürünleri olan Ev Tipi Sperm Test Cihazı sayesinde sperm kalitesi testi sürecini kısaltmayı, ilgili masrafları azaltmayı ve testleri hastaneden eve taşıyarak kullanıcıları rahatlatmayı hedeflemektedir.

Emre Erçin

Lazika

Lazika, nitelikli Türk çayını ve çay bazlı ürünleri üretmek ve tüm dünyaya pazarlamak için yola çıkmış bir girişim. Yıllardır kaliteli çay arayışında olan Ayla ve Emre, bölgenin çay ekonomisine katkı sağlamakla birlikte üstün kaliteli Türk çayını dünyaya tanıtmayı amaçlamaktadır.

Ayla Tutan

Lazika

Lazika, nitelikli Türk çayını ve çay bazlı ürünleri üretmek ve tüm dünyaya pazarlamak için yola çıkmış bir girişim. Yıllardır kaliteli çay arayışında olan Ayla ve Emre, bölgenin çay ekonomisine katkı sağlamakla birlikte üstün kaliteli Türk çayını dünyaya tanıtmayı amaçlamaktadır.

Uğur Mursaloğlu

Çiftçiden Eve

Çiftçiden Eve tarladan masaya akımını destekleyen, çiftçilerle tüketicileri bir araya getiren bir pazar yeri platformudur. Bir çiftçi çocuğu olan Uğur tarafından kurulan Çiftçiden Eve, çiftçilere daha iyi ekonomik fırsatlar sunarak ve ürünlerin tarladan masaya olan yolculuğunu kısaltarak tüketicilere doğal ve taze ürünleri makul fiyatlarla sunmayı amaçlamaktadır.

Seçkin Arıkan

Çiftçiden Eve

Çiftçiden Eve tarladan masaya akımını destekleyen, çiftçilerle tüketicileri bir araya getiren bir pazar yeri platformudur. Bir çiftçi çocuğu olan Uğur tarafından kurulan Çiftçiden Eve, çiftçilere daha iyi ekonomik fırsatlar sunarak ve ürünlerin tarladan masaya olan yolculuğunu kısaltarak tüketicilere doğal ve taze ürünleri makul fiyatlarla sunmayı amaçlamaktadır.

3D3 Teknoloji

Eğitim 4.0 konseptine yönelik 3 boyutlu yazıcı başta olmak üzere çeşitli teknoloji çözümleri üreten bir teknoloji şirketi olan 3D3 Teknoloji, Tolga ve Berk kardeşler tarafından kuruldu. Giray kardeşler Türkiye ve çevre ülkelerde STEM eğitimi için gerekli servis altyapısını kurmayı amaçlıyor. Kurucu Ortak / COO: Tolga Giray Kurucu Ortak / CCO: Berk Giray

Biolive

Gıda Mühendisi Duygu Yılmaz tarafından kurulan Biolive, zeytin çekirdeklerinden biyoplastik granül üretiyor. Paketlemede kullanıldığında ürünlerin raf ömrünü uzatmasının yanı sıra geri dönüşümlü, anti-mikrobiyal, anti-viral ve anti-kanserojenik özellikleri sayesinde gıda, otomotiv, tıbbı malzemeler, beyaz eşya, mutfak ve bebek ürünlerinde de kullanılabilmektedir. Ekip Lideri / Kurucu Ortak: Duygu Yılmaz Ar-Ge Personeli: Nida İçyer

Çiftçiden Eve

Çiftçiden Eve - Çiftçiden Eve tarladan masaya akımını destekleyen, çiftçilerle tüketicileri bir araya getiren bir pazar yeri platformudur. Bir çiftçi çocuğu olan Uğur tarafından kurulan Çiftçiden Eve, çiftçilere daha iyi ekonomik fırsatlar sunarak ve ürünlerin tarladan masaya olan yolculuğunu kısaltarak tüketicilere doğal ve taze ürünleri makul fiyatlarla sunmayı amaçlamaktadır. Kurucu / Operasyon Yöneticisi: Uğur Mursaloğlu Partner: Seçkin Arıkan

MIPS

MIPS Medical yazılım tabanlı tıbbi cihaz üretimi yapan bir sağlık girişimidir. Kurucu Şule, ilk ürünleri olan Ev Tipi Sperm Test Cihazı sayesinde sperm kalitesi testi sürecini kısaltmayı, ilgili masrafları azaltmayı ve testleri hastaneden eve taşıyarak kullanıcıları rahatlatmayı hedeflemektedir. Kurucu Ortak: Şule Başaran İş Geliştirme Sorumlusu: Mehmet Yağcıoğlu

Lazika

Lazika, nitelikli Türk çayını ve çay bazlı ürünleri üretmek ve tüm dünyaya pazarlamak için yola çıkmış bir girişim. Yıllardır kaliteli çay arayışında olan Ayla ve Emre, bölgenin çay ekonomisine katkı sağlamakla birlikte üstün kaliteli Türk çayını dünyaya tanıtmayı amaçlamaktadır. Kurucu: Emre Erçin Partner: Ayla Tutan

Solar Curtain

Yalçın Enerji evler, işyerleri ve kamu binaları için fotovoltaik perdeler üretmektedir. 4m2'lik bir perde 1 günde ürettiği elektrik sayesinde aralıksız bir televizyonun 28 saat veya bir buzdolabının 14 saat çalışmasına imkân sağlamaktadır. Fotovoltaik perdeler elektrik faturalarının düşürülmesine yardımcı olmasının yanı sıra karbon salınımının azaltılmasına da katkı sağlar. Kurucu Ahmet Fuat, iyi tasarım ve temiz teknolojiyi birleştirip ürününü tüm dünyaya yaymayı hedefliyor. Kurucu: Ahmet Fuat Yalçın Üretim Sorumlusu: İyas Al Talafha

PROGRAM GENEL ŞARTLARI

 

Chobani Ventures, LLC ("Chobani") şirketinin sponsorluğunda ve New York Üniversitesi ile birlikte organize edilen Hamdi Ulukaya Girişimi – HUG (“Girişimcilik Programı”) yeni girişimcileri yetiştirmek ve var olan girişimcilerin kurduğu startupları dünya pazarına hazırlamak için özel olarak hazırlanmış dünya standartlarında bir uygulamalı eğitim ve destek programıdır.

 

Bireysel Uygunluk

 

Girişimci Adayları için: Girişimci Adayı Destek Programı, 1 Haziran 2019 tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına açıktır. Başvuru için üniversiteye kayıtlı olma, üniversite mezunu olma veya yabancı dil bilme zorunluluğu yoktur. Girişimci adayı olarak başvurmak için bir girişime başlanmış olması ya da bir şirket kurulmuş olması şartı da aranmamaktadır. Girişimci adayı olarak başvurmak için, adayın bir iş fikrinin olması ve nasıl başlayacağı konusunda destek arıyor olması yeterlidir. Girişimci Adayları, destek programına katılmak için yasal olarak Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat edebildiklerini yazılı olarak teyit etmelidirler.

 

Startup Kurucuları için: Startup Destek Programı, 1 Haziran 2019 tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından kurulan, bir şirkette kurucu ve/veya yönetici olarak görev yapan ve seçilmeleri durumunda bağlı bulunduğu ticaret veya sanayi odasından edindiği faaliyet belgesini veya vergi levhasının ve yetkililerin imza sirkülerinin kopyalarını, (hug@ulukayagirisimi.com) adresine göndermeyi kabul eden her girişimciye açıktır. Başvuru için üniversiteye kayıtlı olma, üniversite mezunu olma veya yabancı dil bilme zorunluluğu yoktur. Girişimciler, destek programına katılmak için yasal olarak Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat edebildiklerini yazılı olarak teyit etmelidirler.

 

 

Başvuru Nasıl Yapılabilir?

 

Her iki program için https://www.ulukayagirisimi.com/ adresinde ilan edilen tarihlerde aynı adreste bulunan başvuru formunu ("Başvuru") tamamlanıp gönderilmesi gerekmektedir. Başvurularla ilgili bilgiler, HUG tarafından gizli tutulacak ve yalnızca programa katılım için uygunluğu belirleme ve programla ilgili iletişim konusunda HUG tarafından kullanılacaktır. Tüm başvurular HUG gizlilik politikasına tabidir. Eksik, bozuk veya herhangi bir teknik, bilgisayar veya ağ arızası gibi nedenden dolayı anlaşılamayan veya geç gönderilen başvurular geçersiz sayılır. Gönderildikten sonra, başvurular iade edilmeyecektir.

 

Katılımcı Seçim Kriterleri

 

HUG, alınan tüm başvurular arasından 12 startup yöneticisi (şirket başına temsilen en az 1 kurucu) dahil olmak üzere 6 girişimi ("Katılımcı Şirketler") ve 24 girişimci adayını seçecektir. (Seçilen startup kurucuları/yöneticileri ve girişimci adayları birlikte "Katılımcılar" dır).

 

Startup Destek Programı için girişimciler, aşağıdaki ölçütler temel alınarak seçilecektir:

-Ürün ve İşin Kitlesel Çekiciliği

-Ölçeklenebilirlik

-Şirketin Finansal Sağlamlığı ve Büyüme Potansiyeli

-Ekibin Yetkinliği

-Şirketin, Hamdi Ulukaya'nın, şirketlerin toplumsal iyiliğe hizmet edebilecek bir araç olabileceği vizyonunu paylaşması.

 

Girişimci Adayları Destek Programı için girişimci adayları aşağıdaki ölçütler temel alınarak seçilecektir:

-Fikrin Orijinalliği

-Liderlik Potansiyeli

-Girişimcilik Potansiyeli

-Adayın, Hamdi Ulukaya'nın, Şirketlerin Toplumsal İyiliğe Hizmet Edebilecek Bir Araç Olabileceği Vizyonunu Paylaşması.

 

HUG, kendi takdirine bağlı olarak, yeterli sayıda uygun kayıt alınmadığı taktirde daha az katılımcı seçme ya da başvuru süresini uzatma hakkını saklı tutar.  HUG, seçilenlerden herhangi birinin katılamaması durumunda girişimciler ve girişimci adaylarına alternatifler seçebilir. HUG'ın kararları her bakımdan nihai ve bağlayıcıdır.

 

Hamdi Ulukaya Girişimi’nin temel etkinliklerinin Amerika Birleşik Devletleri’nde olması nedeniyle pasaportu veya Amerika Birleşik Devletleri Vizesi reddedilen adaylar otomatik olarak programa kabul edilmemiş sayılır.

 

Seçilen her bir katılımcı şirket için iki (2) kişiye kadar katılımcı seçilebilir. Bu katılımcılar, iş sahibi/kurucu ya da üst düzey yöneticilerden oluşmalıdır. Katılımcılar, yukarıda belirtilen uygunluk kriterlerinin tümünü karşılamalıdır.

 

Katılım Bildirimi

 

Katılımcılar, başvuruda belirtilen şekilde e-posta veya telefon yoluyla bilgilendirilecektir. Katılımcılardan, programa katılmadan önce Uygunluk Taahhüt Belgesi ve Gizlilik Sözleşmesi imzalamaları istenir. Katılımcıya ulaşılamaz, katılımcı talep edilen sürede gerekli belgeleri iletmez veya Program Genel Şartları’nı kabul etmezse, programa katılma fırsatı kaybedilecek ve bir başka başvuru sahibi, yukarıdaki seçim kriterleri uyarınca seçilecektir.

 

Program Ayrıcalıkları

 

Hamdi Ulukaya Girişimi, Chobani kaynaklarını, baştan sona bir şirket kurma konusundaki en geniş perspektifi sağlamak amacıyla kurulmuştur. Katılımcılar aşağıda belirtilen kamp ve program aktivitelerine katılabilir durumda olmalıdır.*

 

Mart 2019: Hedef Belirleme Toplantısı (48 girişimci adayı ve 12 startup davet edilecektir. Program sonunda 24 girişimci adayı ve 6 startup ABD programına katılma hakkı kazanacaktır.)

Haziran 2019: New York Oryantasyon (İstanbul) (24 girişimci adayı ve 6 startup davet edilecektir.)

Haziran 2019: Amerika Programı (24 girişimci adayı ve 6 startup davet edilecektir.)

Ocak 2020: İstanbul Hedef-Takip Toplantısı (24 girişimci adayı ve 6 startup davet edilecektir.)

 

* Tarihler, yer ve programlama güzergahı HUG'ın takdirine bağlı olarak değişebilir.

Program, eğitim seminerleri, profesyonel ağ oluşturma, Chobani çalışanlarına ve misafir konuşmacılara erişim, startuplar ve hızlandırıcıları yerinde ziyaret etme ve kültürel aktiviteleri içerecektir.

 

Programla ilgili ulaşım, konaklama gibi tüm giderler HUG tarafından karşılanacaktır. Her katılımcı, New York programı süresince yemek, ulaşım ve masraflar için kullanılmak üzere harçlık alacaktır. (Girişimi Adayları için 25 ABD Doları, Startup katılımcıları için 50 ABD Doları). Ayrıca, her Girişimci Adayı’na programa seçildikten ve pasaport ile vize işlemlerini tamamladıktan sonra program süresi olan bir sene boyunca ayda 500 TL burs verilecektir. New York programının ardından şirket kuran girişimci adaylarına ise, gerekli belgeleri göndermeleri halinde 1000 ABD Doları hibe verilecektir. 

Katılımcının, yukarıda listelenen tüm programlara katılması beklenir. Katılımcılar, Türkiye’deki eğitim kampı ve New York’ta bir günden fazla programa katılmadıkları takdirde, günlük harcırah, ücretsiz konaklama, seyahat ve Program Etkinliklerine katılabilme dahil, programın ayrıcalıklarından vazgeçmiş sayılacaklardır.

 

Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat HUG tarafından sağlanacaktır.

Katılımcı şirketler veya herhangi bir katılımcı, programın Genel Şartları dahil olmak üzere HUG ile yapılan herhangi bir sözleşmeyi ihlal ettiği durumda, program ayrıcalıkları HUG tarafından geri talep edilebilecektir.

 

İbra

 

Katılımcılar, Chobani ve NYU'nun bu programa ve tüm program etkinlikleri sırasında doğan herhangi bir yaralanma, kayıp veya zararlardan sorumlu olmadığını kabul ederler.  Katılımcılar, programa katılarak, Chobani, NYU, ilgili ana şirketleri, bağlı kuruluşları, yan kuruluşları ve temsilciliklerini ve onların ilgili direktörlerini, memurlarını, çalışanları ve acentelerini her türlü sorumluluktan ve yükümlülükten ibra eder.

 

Uygulanacak Hukuk ve Uyuşmazlıklar

 

Bu Program, uygulanabilir tüm Amerika Birleşik Devletleri federal, eyalet ve yerel yasalarına ve düzenlemelerine tabidir. Bu Program Genel Şartlarının yapımı, geçerliliği, yorumlanması ve icrası ile ilgili konular, kanunlar ihtilafı ilkelerine bakılmaksızın, New York Eyaleti yasalarına tabidir.  İhtilaf ya da talep, doğrudan görüşmeler ya da arabuluculuk yoluyla başka şekilde çözülmediyse, Judicial Arbitration and Mediation Services, Inc. tarafından Gelişmiş Tahkim Kuralları ve Usulleri ya da sonraki sürümleri ("JAMS Kuralları") uyarınca uygulanan kesin ve bağlayıcı tahkim yargılaması ile çözülür.  Bu programdan doğan veya bu programla bağlantılı olan tüm uyuşmazlıklar ayrı ayrı çözülür. Chobani, sonuca bağlı, dolaylı, emsal niteliğinde veya cezai tazminatlardan veya avukatlık ücretlerinden sorumlu değildir.

 

Genel Hükümler

 

İşbu Program, Program Genel Şartları’na tabidir.  Chobani kendi takdirinde olmak üzere; (i) Programın veya websitesinin herhangi bir şekilde tahrip edilmesi veya başvuru sürecine müdahale edilmesi; (ii) Genel Şartların ihlal edilmesi; (iii) katılımcının Programa uyumlu davranmaması, Programa zarar verici şekilde hareket etmesi, veya başka herhangi bir şahsı veya tüzel kişiliği rahatsız etme, istismar etme, tehdit etme, taciz etme, zarar verme, yanıltma veya aldatma amacıyla hareket etmesi; (iv) başvuruda dürüst olmayan veya hileli bilgi sağlanması veya bilgi saklanması; veya (v) yapılan eylemin kanuna aykırı olduğu tespit edilmesi durumlarında bu fiilleri gerçekleştiren şahsı diskalifiye etme hakkını saklı tutar.

 

Başvurularda herhangi bir hileye başvuran, program veya web sitesinde herhangi bir değişiklik yapmaya çalışan herhangi bir kişi programa katılmak için uygunsuz kabul edilecektir ve Chobani, uygun olduğu takdirde, yasal mercilere uygun şikayetler de dahil olmak üzere, mevcut tüm yasal yollara başvuracaktır. Herhangi bir nedenle, program veya web sitesinin (Veya herhangi bir bölümünün) bozulması veya başlangıçta planlandığı gibi çalışmaması veya başvuruların İşbu Genel Şartlara uygun olarak düzgün bir şekilde teslim edilmesine ve işlenmesine izin vermemesi veya bilgisayar virüsü, böcek, kurcalama, yetkisiz müdahale, dolandırıcılık, teknik arıza veya başka herhangi bir nedenle Chobani'nin görüşüne göre Programın yönetimini, güvenliğini, adaletini, bütünlüğünü veya uygun davranışını bozar veya etkilerse, Chobani, kendi takdirinde olmak üzere, bu tür bir işlemde yer alan herhangi bir kişiyi diskalifiye etme ve/veya Programı veya herhangi bir bölümünü iptal etme, sona erdirme, değiştirme veya askıya alma ve Programı yürütme ve Chobani tarafından alınan önlemlerden önce ve/veya sonra (uygun şekilde) tüm uygun, kurtarılabilir Başvurulardan (varsa) bireysel katılımcıları seçme, Chobani tarafından belirlenen adil ve hakkaniyetli bir şekilde hareket etme hakkına sahiptir.


Gizlilik Sözleşmesi

Chobani Ventures, LLC ("Chobani") şirketinin sponsorluğunda ve New York Üniversitesi ile birlikte organize edilen Hamdi Ulukaya Girişimi – by Chobani (“Girişimcilik Programı”) yeni girişimcileri yetiştirmek ve varolan girişimcilerin kurduğu startupları dünya pazarına hazırlamak için özel olarak hazırlanmış son derece seçkin ve dünya standartlarında bir uygulamalı eğitim ve destek programıdır.

Bireysel Uygunluk

Girişimciler için: Startup Destek Programı, 1 Haziran 2017 tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından kurulan bir girişimde kurucu ve/veya yönetici olarak görev yapan ve ilk tur başvuruların tamamlanmasının ardından, ticaret odasından edindiği faaliyet belgesinin, vergi levhasının ve yetkililerin imza sirkülerinin kopyalarını, turkey@chobanifoodincubator.com adresine göndermeyi kabul eden her girişimciye açıktır.

Chobani, Startup Destek Programı için girişimcileri aşağıdaki ölçütleri temel alarak seçecektir:

  • Ürün ve İşin Kitlesel Çekiciliği
  • Ölçeklenebilirlik
  • Ürün veya Hizmet Kalitesi
  • Şirketin Finansal Sağlamlığı ve Büyüme Potansiyeli
  • Şirketin, Hamdi Ulukaya'nın, şirketlerin toplumsal iyiliğe hizmet edebilecek bir araç olabileceği vizyonunu paylaşması.

SSS

SSS