2019

Girişimci Adayı Destek Programı

Startup
Destek Programı

Ahmet Muazim Tunç Detaylı Bilgi
Beşir Sefa Mumay Detaylı Bilgi
Büşra Köksal Detaylı Bilgi
Büşra Özbirlik Detaylı Bilgi
Deniz Mat Detaylı Bilgi
Didar Karataş Detaylı Bilgi
Elif Seda Turhan Detaylı Bilgi
Emre Akyüz Detaylı Bilgi
Emre Can Detaylı Bilgi
Enes Ateş Detaylı Bilgi
E. Şimal Toptaş Detaylı Bilgi
Fatih Bildirici Detaylı Bilgi
Halit Tekin Detaylı Bilgi
Gülçin Bostanoğlu Detaylı Bilgi
İbrahim Bat Detaylı Bilgi
İrem Kömürcü Detaylı Bilgi
Mert Erdinç Detaylı Bilgi
Muhammed Pilis Detaylı Bilgi
Numan Cengiz Detaylı Bilgi
Özlem Ağan Detaylı Bilgi
Rümeysa Ruken Polat Detaylı Bilgi
Şeydanur Şahin Detaylı Bilgi
Ümmügülsüm Erdim Detaylı Bilgi
TÜMÜNÜ GÖR
Age Of Kids Detaylı Bilgi
Deveci Tech Detaylı Bilgi
ForFarming Detaylı Bilgi
Parrotize Detaylı Bilgi
TION Health Detaylı Bilgi
TÜMÜNÜ GÖR
Ahmet Muazim Tunç

Girişimci Adayı

Ahmet, İzmir Ekonomi Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölümü’nden 2018 yılında mezun oldu. Sertifikaların fiziksel, manipüle edilebilir ve anlık erişilebilir olmaması problemlerini blockchain teknolojisiyle ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Beşir Sefa Mumay

Girişimci Adayı

Beşir Sefa, Trakya Üniversitesi Eczacılık öğrencisi. Sefa, akılcı ilaç kullanımı ile ilgili gerekli bilgileri inovatif ve etkili yöntemlerle insanlara anlatmayı hedefliyor.

Büşra Köksal

Girişimci Adayı

Büşra Köksal, İstanbul Üniversitesi Fizik Bölümü’nde Hazırlık Sınıfı öğrencisi. Büşra, doğal plastiklerden elde edilen filament ile ihtiyaç sahibi engelli bireylere ücretsiz protezler üretmek istiyor.

Büşra Özbirlik

Girişimci Adayı

Büşra, Çukurova Üniversitesi Ekonometri Bölümü öğrencisi. Büşra hayali olan Car - Bar adlı çalışmasıyla ilgilenmekte eğlenmeyi, eğlenirken gezmeyi gezerken ise para kazanmayı amaçlayan bir girişim.

Deniz Mat

Girişimci Adayı

Deniz Mat, ODTÜ Biyoloji Bölümü’nde öğrenci. Deniz, hamile ve bebek sahibi annelerle, sağlık yetkilileri arasında köprü kuracak girişim kurmayı amaçlıyor.

Didar Karataş

Girişimci Adayı

Didar, İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölümü ve Çift Anadal programıyla Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Amatörden profesyonele tüm sanatçıları birleştirecek ve onlara hukuki alanda destek verebilecek proje geliştirmeyi amaçlıyor.

Elif Seda Turhan

Girişimci Adayı

Elif Seda, Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi. Elif Seda, toplumsal farkındalık ve çevre bilinciyle birlikte doğaya ve insana saygılı temizlik ürünleri üretmek istiyor.

Emre Akyüz

Girişimci Adayı

Uludağ Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü öğrencisi. Emre, online eğitim veren platformlardaki eğitimleri inceleyen bir platform kurmayı amaçlıyor.

Emre Can

Girişimci Adayı

Emre Can, Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü öğrencisi. Emre, öğrenci kredi borçlarına çözüm ve ödeme kolaylığı getiren bir platform kurmayı amaçlıyor.

Enes Ateş

Girişimci Adayı

Enes Ateş, Erciyes Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 2. sınıf öğrencisi. Enes, Dünya’nın farklı noktasında bulunan insanları ortak bir şekilde etkileşime geçirmek için mobil uygulamalar geliştirmeyi hedefliyor.

E. Şimal Toptaş

Girişimci Adayı

Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Eylül Şimal, Gelişmiş tarım teknikleri ve sağlıklı besinler üzerine çalışmalar yaparak, hidroponik tarımla inovatif ve organik bitkiler yetiştiren sera oluşturmayı amaçlıyor.

Fatih Bildirici

Girişimci Adayı

Fatih Bildirici, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yüksek Lisans öğrencisi. Fatih, Yazılım alanında insan kaynağı ve eğitim problemini çözmeyi amaçlayan sonradan ödemeli, entegre online eğitim ve kariyer platformu kurmayı amaçlıyor.

Halit Tekin

Girişimci Adayı

Erciyes Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi. Halit, Çevresel ve sosyal konulara duyarlı kişiler ile tasarımcıları buluşturan sosyal bir moda platformu geliştirmeyi amaçlıyor.

Gülçin Bostanoğlu

Girişimci Adayı

Bahçeşehir Üniversitesi MBA Yüksek Lisans öğrencisi olan Gülçin, mobil, bilgisayar, tablet, VR ve AR cihazları arası kablosuz eş zamanlı veri, görüntü aktarımı teknolojileri üzerine bir cihaz geliştirmeyi amaçlıyor.

İbrahim Bat

Girişimci Adayı

İbrahim Bat, İstanbul Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü’nde okuyor. Kişiye ve veriye dayalı kişiselleştirilmiş bir yabancı dil öğrenimi platformu kurmak için çalışmalarını sürdürüyor.

İrem Kömürcü

Girişimci Adayı

İrem Kömürcü, Düzce Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrencisi. İrem, kısmi görme engelli ve fiziksel engelli bireyler de dahil olmak üzere herkesin oynayabileceği bir “Sesle Oynanan Oyun” projesi geliştiriyor.

Mert Erdinç

Girişimci Adayı

Mert Erdinç, Anadolu Üniversitesi Endüstri Mühendisliği öğrencisi. Mert, Anadolu’da üretilen el sanatı ürünlerin Batı ülkelerine ulaşımını sağlayacak bir e-ticaret platformu geliştirmeyi amaçlıyor.

Muhammed Pilis

Girişimci Adayı

Muhammed Pilis, Harran Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde öğrenci. Muhammed, Atık plastiklerden geri dönüştürülmüş filament üretimi üzerine calışmalarına devam ediyor.

Numan Cengiz

Girişimci Adayı

Numan, Fırat Üniversitesi İşletme son sınıf ve Dış Ticaret ikinci sınıf önlisans öğrencisi. Numan, tarımda yaşanan sıkıntıları çözmek istediği bir mobil platform geliştirmeyi amaçlıyor.

Özlem Ağan

Girişimci Adayı

Özlem Ağan, Erciyes Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi. 0 - 4 yaş arası bebekler için kalp ritmi ve kandaki oksijen miktarı verilerini anlık olarak ölçen giyilebilir bebek bileklikleri üzerine çalışıyor.

Rümeysa Ruken Polat

Girişimci Adayı

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Rümeysa Ruken, Geleneksel Van kiliminden ürettiği tasarım kıyafetleri “Rumii” markasıyla kadın ve gençlerin işsizliğine çözüm getirip, kaynak yaratmalarını ve yerel üretimi canlandırmayı amaçlıyor.

Şeydanur Şahin

Girişimci Adayı

Şeydanur, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde okuyor. Şeydanur, Sağlıklı yaşam bilincini sürdürülebilir hale getirmeyi hedefleyen bir proje geliştirmeyi amaçlıyor.

Ümmügülsüm Erdim

Girişimci Adayı

Ümmügülsüm Erdim, Özyeğin Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde burslu okuyor. Ümmügülsüm, Endüstri 4.0 ve Construction 4.0 ile sürdürülebilir yapılar üzerine bir girişim kurmayı amaçlıyor.

PROGRAM GENEL ŞARTLARI

 

Chobani Ventures, LLC ("Chobani") şirketinin sponsorluğunda ve New York Üniversitesi ile birlikte organize edilen Hamdi Ulukaya Girişimi – HUG (“Girişimcilik Programı”) yeni girişimcileri yetiştirmek ve var olan girişimcilerin kurduğu startupları dünya pazarına hazırlamak için özel olarak hazırlanmış dünya standartlarında bir uygulamalı eğitim ve destek programıdır.

 

Bireysel Uygunluk

 

Girişimci Adayları için: Girişimci Adayı Destek Programı, 1 Haziran 2019 tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına açıktır. Başvuru için üniversiteye kayıtlı olma, üniversite mezunu olma veya yabancı dil bilme zorunluluğu yoktur. Girişimci adayı olarak başvurmak için bir girişime başlanmış olması ya da bir şirket kurulmuş olması şartı da aranmamaktadır. Girişimci adayı olarak başvurmak için, adayın bir iş fikrinin olması ve nasıl başlayacağı konusunda destek arıyor olması yeterlidir. Girişimci Adayları, destek programına katılmak için yasal olarak Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat edebildiklerini yazılı olarak teyit etmelidirler.

 

Startup Kurucuları için: Startup Destek Programı, 1 Haziran 2019 tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından kurulan, bir şirkette kurucu ve/veya yönetici olarak görev yapan ve seçilmeleri durumunda bağlı bulunduğu ticaret veya sanayi odasından edindiği faaliyet belgesini veya vergi levhasının ve yetkililerin imza sirkülerinin kopyalarını, (hug@ulukayagirisimi.com) adresine göndermeyi kabul eden her girişimciye açıktır. Başvuru için üniversiteye kayıtlı olma, üniversite mezunu olma veya yabancı dil bilme zorunluluğu yoktur. Girişimciler, destek programına katılmak için yasal olarak Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat edebildiklerini yazılı olarak teyit etmelidirler.

 

 

Başvuru Nasıl Yapılabilir?

 

Her iki program için https://www.ulukayagirisimi.com/ adresinde ilan edilen tarihlerde aynı adreste bulunan başvuru formunu ("Başvuru") tamamlanıp gönderilmesi gerekmektedir. Başvurularla ilgili bilgiler, HUG tarafından gizli tutulacak ve yalnızca programa katılım için uygunluğu belirleme ve programla ilgili iletişim konusunda HUG tarafından kullanılacaktır. Tüm başvurular HUG gizlilik politikasına tabidir. Eksik, bozuk veya herhangi bir teknik, bilgisayar veya ağ arızası gibi nedenden dolayı anlaşılamayan veya geç gönderilen başvurular geçersiz sayılır. Gönderildikten sonra, başvurular iade edilmeyecektir.

 

Katılımcı Seçim Kriterleri

 

HUG, alınan tüm başvurular arasından 12 startup yöneticisi (şirket başına temsilen en az 1 kurucu) dahil olmak üzere 6 girişimi ("Katılımcı Şirketler") ve 24 girişimci adayını seçecektir. (Seçilen startup kurucuları/yöneticileri ve girişimci adayları birlikte "Katılımcılar" dır).

 

Startup Destek Programı için girişimciler, aşağıdaki ölçütler temel alınarak seçilecektir:

-Ürün ve İşin Kitlesel Çekiciliği

-Ölçeklenebilirlik

-Şirketin Finansal Sağlamlığı ve Büyüme Potansiyeli

-Ekibin Yetkinliği

-Şirketin, Hamdi Ulukaya'nın, şirketlerin toplumsal iyiliğe hizmet edebilecek bir araç olabileceği vizyonunu paylaşması.

 

Girişimci Adayları Destek Programı için girişimci adayları aşağıdaki ölçütler temel alınarak seçilecektir:

-Fikrin Orijinalliği

-Liderlik Potansiyeli

-Girişimcilik Potansiyeli

-Adayın, Hamdi Ulukaya'nın, Şirketlerin Toplumsal İyiliğe Hizmet Edebilecek Bir Araç Olabileceği Vizyonunu Paylaşması.

 

HUG, kendi takdirine bağlı olarak, yeterli sayıda uygun kayıt alınmadığı taktirde daha az katılımcı seçme ya da başvuru süresini uzatma hakkını saklı tutar.  HUG, seçilenlerden herhangi birinin katılamaması durumunda girişimciler ve girişimci adaylarına alternatifler seçebilir. HUG'ın kararları her bakımdan nihai ve bağlayıcıdır.

 

Hamdi Ulukaya Girişimi’nin temel etkinliklerinin Amerika Birleşik Devletleri’nde olması nedeniyle pasaportu veya Amerika Birleşik Devletleri Vizesi reddedilen adaylar otomatik olarak programa kabul edilmemiş sayılır.

 

Seçilen her bir katılımcı şirket için iki (2) kişiye kadar katılımcı seçilebilir. Bu katılımcılar, iş sahibi/kurucu ya da üst düzey yöneticilerden oluşmalıdır. Katılımcılar, yukarıda belirtilen uygunluk kriterlerinin tümünü karşılamalıdır.

 

Katılım Bildirimi

 

Katılımcılar, başvuruda belirtilen şekilde e-posta veya telefon yoluyla bilgilendirilecektir. Katılımcılardan, programa katılmadan önce Uygunluk Taahhüt Belgesi ve Gizlilik Sözleşmesi imzalamaları istenir. Katılımcıya ulaşılamaz, katılımcı talep edilen sürede gerekli belgeleri iletmez veya Program Genel Şartları’nı kabul etmezse, programa katılma fırsatı kaybedilecek ve bir başka başvuru sahibi, yukarıdaki seçim kriterleri uyarınca seçilecektir.

 

Program Ayrıcalıkları

 

Hamdi Ulukaya Girişimi, Chobani kaynaklarını, baştan sona bir şirket kurma konusundaki en geniş perspektifi sağlamak amacıyla kurulmuştur. Katılımcılar aşağıda belirtilen kamp ve program aktivitelerine katılabilir durumda olmalıdır.*

 

Mart 2019: Hedef Belirleme Toplantısı (48 girişimci adayı ve 12 startup davet edilecektir. Program sonunda 24 girişimci adayı ve 6 startup ABD programına katılma hakkı kazanacaktır.)

Haziran 2019: New York Oryantasyon (İstanbul) (24 girişimci adayı ve 6 startup davet edilecektir.)

Haziran 2019: Amerika Programı (24 girişimci adayı ve 6 startup davet edilecektir.)

Ocak 2020: İstanbul Hedef-Takip Toplantısı (24 girişimci adayı ve 6 startup davet edilecektir.)

 

* Tarihler, yer ve programlama güzergahı HUG'ın takdirine bağlı olarak değişebilir.

Program, eğitim seminerleri, profesyonel ağ oluşturma, Chobani çalışanlarına ve misafir konuşmacılara erişim, startuplar ve hızlandırıcıları yerinde ziyaret etme ve kültürel aktiviteleri içerecektir.

 

Programla ilgili ulaşım, konaklama gibi tüm giderler HUG tarafından karşılanacaktır. Her katılımcı, New York programı süresince yemek, ulaşım ve masraflar için kullanılmak üzere harçlık alacaktır. (Girişimi Adayları için 25 ABD Doları, Startup katılımcıları için 50 ABD Doları). Ayrıca, her Girişimci Adayı’na programa seçildikten ve pasaport ile vize işlemlerini tamamladıktan sonra program süresi olan bir sene boyunca ayda 500 TL burs verilecektir. New York programının ardından şirket kuran girişimci adaylarına ise, gerekli belgeleri göndermeleri halinde 1000 ABD Doları hibe verilecektir. 

Katılımcının, yukarıda listelenen tüm programlara katılması beklenir. Katılımcılar, Türkiye’deki eğitim kampı ve New York’ta bir günden fazla programa katılmadıkları takdirde, günlük harcırah, ücretsiz konaklama, seyahat ve Program Etkinliklerine katılabilme dahil, programın ayrıcalıklarından vazgeçmiş sayılacaklardır.

 

Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat HUG tarafından sağlanacaktır.

Katılımcı şirketler veya herhangi bir katılımcı, programın Genel Şartları dahil olmak üzere HUG ile yapılan herhangi bir sözleşmeyi ihlal ettiği durumda, program ayrıcalıkları HUG tarafından geri talep edilebilecektir.

 

İbra

 

Katılımcılar, Chobani ve NYU'nun bu programa ve tüm program etkinlikleri sırasında doğan herhangi bir yaralanma, kayıp veya zararlardan sorumlu olmadığını kabul ederler.  Katılımcılar, programa katılarak, Chobani, NYU, ilgili ana şirketleri, bağlı kuruluşları, yan kuruluşları ve temsilciliklerini ve onların ilgili direktörlerini, memurlarını, çalışanları ve acentelerini her türlü sorumluluktan ve yükümlülükten ibra eder.

 

Uygulanacak Hukuk ve Uyuşmazlıklar

 

Bu Program, uygulanabilir tüm Amerika Birleşik Devletleri federal, eyalet ve yerel yasalarına ve düzenlemelerine tabidir. Bu Program Genel Şartlarının yapımı, geçerliliği, yorumlanması ve icrası ile ilgili konular, kanunlar ihtilafı ilkelerine bakılmaksızın, New York Eyaleti yasalarına tabidir.  İhtilaf ya da talep, doğrudan görüşmeler ya da arabuluculuk yoluyla başka şekilde çözülmediyse, Judicial Arbitration and Mediation Services, Inc. tarafından Gelişmiş Tahkim Kuralları ve Usulleri ya da sonraki sürümleri ("JAMS Kuralları") uyarınca uygulanan kesin ve bağlayıcı tahkim yargılaması ile çözülür.  Bu programdan doğan veya bu programla bağlantılı olan tüm uyuşmazlıklar ayrı ayrı çözülür. Chobani, sonuca bağlı, dolaylı, emsal niteliğinde veya cezai tazminatlardan veya avukatlık ücretlerinden sorumlu değildir.

 

Genel Hükümler

 

İşbu Program, Program Genel Şartları’na tabidir.  Chobani kendi takdirinde olmak üzere; (i) Programın veya websitesinin herhangi bir şekilde tahrip edilmesi veya başvuru sürecine müdahale edilmesi; (ii) Genel Şartların ihlal edilmesi; (iii) katılımcının Programa uyumlu davranmaması, Programa zarar verici şekilde hareket etmesi, veya başka herhangi bir şahsı veya tüzel kişiliği rahatsız etme, istismar etme, tehdit etme, taciz etme, zarar verme, yanıltma veya aldatma amacıyla hareket etmesi; (iv) başvuruda dürüst olmayan veya hileli bilgi sağlanması veya bilgi saklanması; veya (v) yapılan eylemin kanuna aykırı olduğu tespit edilmesi durumlarında bu fiilleri gerçekleştiren şahsı diskalifiye etme hakkını saklı tutar.

 

Başvurularda herhangi bir hileye başvuran, program veya web sitesinde herhangi bir değişiklik yapmaya çalışan herhangi bir kişi programa katılmak için uygunsuz kabul edilecektir ve Chobani, uygun olduğu takdirde, yasal mercilere uygun şikayetler de dahil olmak üzere, mevcut tüm yasal yollara başvuracaktır. Herhangi bir nedenle, program veya web sitesinin (Veya herhangi bir bölümünün) bozulması veya başlangıçta planlandığı gibi çalışmaması veya başvuruların İşbu Genel Şartlara uygun olarak düzgün bir şekilde teslim edilmesine ve işlenmesine izin vermemesi veya bilgisayar virüsü, böcek, kurcalama, yetkisiz müdahale, dolandırıcılık, teknik arıza veya başka herhangi bir nedenle Chobani'nin görüşüne göre Programın yönetimini, güvenliğini, adaletini, bütünlüğünü veya uygun davranışını bozar veya etkilerse, Chobani, kendi takdirinde olmak üzere, bu tür bir işlemde yer alan herhangi bir kişiyi diskalifiye etme ve/veya Programı veya herhangi bir bölümünü iptal etme, sona erdirme, değiştirme veya askıya alma ve Programı yürütme ve Chobani tarafından alınan önlemlerden önce ve/veya sonra (uygun şekilde) tüm uygun, kurtarılabilir Başvurulardan (varsa) bireysel katılımcıları seçme, Chobani tarafından belirlenen adil ve hakkaniyetli bir şekilde hareket etme hakkına sahiptir.


Gizlilik Sözleşmesi

Chobani Ventures, LLC ("Chobani") şirketinin sponsorluğunda ve New York Üniversitesi ile birlikte organize edilen Hamdi Ulukaya Girişimi – by Chobani (“Girişimcilik Programı”) yeni girişimcileri yetiştirmek ve varolan girişimcilerin kurduğu startupları dünya pazarına hazırlamak için özel olarak hazırlanmış son derece seçkin ve dünya standartlarında bir uygulamalı eğitim ve destek programıdır.

Bireysel Uygunluk

Girişimciler için: Startup Destek Programı, 1 Haziran 2017 tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından kurulan bir girişimde kurucu ve/veya yönetici olarak görev yapan ve ilk tur başvuruların tamamlanmasının ardından, ticaret odasından edindiği faaliyet belgesinin, vergi levhasının ve yetkililerin imza sirkülerinin kopyalarını, turkey@chobanifoodincubator.com adresine göndermeyi kabul eden her girişimciye açıktır.

Chobani, Startup Destek Programı için girişimcileri aşağıdaki ölçütleri temel alarak seçecektir:

  • Ürün ve İşin Kitlesel Çekiciliği
  • Ölçeklenebilirlik
  • Ürün veya Hizmet Kalitesi
  • Şirketin Finansal Sağlamlığı ve Büyüme Potansiyeli
  • Şirketin, Hamdi Ulukaya'nın, şirketlerin toplumsal iyiliğe hizmet edebilecek bir araç olabileceği vizyonunu paylaşması.

SSS

SSS