2020

Girişimci Adayı Destek Programı

Startup
Destek Programı

Abdulgafur Yenigün Detaylı Bilgi
Ahmet Yaman Detaylı Bilgi
Akif Erdem Sağtekin Detaylı Bilgi
Berfin Dağ Detaylı Bilgi
Berkan Bostanoğlu Detaylı Bilgi
Beste Şevik Detaylı Bilgi
Burak Yılmaz Detaylı Bilgi
Deniz Kanat Detaylı Bilgi
Emine Gül Tuğba Odabaşı Detaylı Bilgi
Halil Yıldız Detaylı Bilgi
Hasan Basri Ğakava Detaylı Bilgi
Mehmet Sinan Arca Detaylı Bilgi
Merve Günal Detaylı Bilgi
Muhammed Gültekin Detaylı Bilgi
Muhammed İkbal Kuşan Detaylı Bilgi
Muhammed Kaya Detaylı Bilgi
Nurhak Sağır Detaylı Bilgi
Seda Durmuş Detaylı Bilgi
Sezer Uğuz Detaylı Bilgi
Simge Kamalı Detaylı Bilgi
Sultan Aylin Fesli Detaylı Bilgi
Tuğba Ebru Uzal Detaylı Bilgi
Zülal Erdoğan Detaylı Bilgi
TÜMÜNÜ GÖR
TÜMÜNÜ GÖR

Programda Neler Oldu?

2020

Fotoğraflar

Videolar

1 / b
1 / b
Abdulgafur Yenigün

Girişimci Adayı

1997 yılında Mardin’in Midyat ilçesinde doğdu. İlkokul ve lise eğitimini Midyat’ta tamamladıktan sonra 2015 yılında Doğuş Üniversitesi Ekonomi ve Finans bölümüne tam burslu yerleşti. Doğuş Üniversitesi Girişimcilik Kulübü'nde başkanlık yaptı. TOBB bünyesindeki Girişimci Kulüpler Platformu yönetiminde ve farklı oluşumlarda görevler alarak çeşitli seminer, workshop, zirve ve yarışmalar organize etti. Buradaki deneyimlerinden tespit ettiği problemlere yönelik networking ve etkinlik yönetimi alanında çözüm üreten girişim fikrini hayata geçirmek istiyor.

Ahmet Yaman

Girişimci Adayı

1997 yılında Isparta’nın Eğirdir ilçesinde doğdu. İTÜ inşaat mühendisliğini kazanıp İstanbul’a geldi. YTÜ bilgisayar mühendisliğine geçiş yaptı. Ayrıca bu süreçte çeşitli vakıflarda aktif rol aldı. Birebir Eğitim Vakfının projesi olan inekle.com sosyal girişiminin de yürütücülüğünü üstlendi. 1 yıldır aktif olarak girişimcilik programlarını takip etmekte, mümkün olduğunca faaliyetlere katılarak kendini geliştirmektedir. Deneyim odaklı yaşadığı bir zaman dilimde tüketim çılgınlığını bir nebze dindirecek, insanların sahip olduğu eşyalardan bir değer yaratmasını sağlayacak bir projeyi hayata geçirmeyi planlamaktadır.

Akif Erdem Sağtekin

Girişimci Adayı

2000 yılında Adıyaman'da doğdu. İlköğretimini Denizli'de tamamladı. BİLSEM'de iken farklı TÜBİTAK projelerinde yer aldı. Burada arkadaşlarıyla beraber bir bulmaca kitabı çıkardı. Liseyi Çapa Fen Lisesi’nde okuduktan sonra İTÜ’de Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’ne başladı. Hobi olarak mağaracılık yapıyor. Dizi ve film izleme alışkanlıklarını yabancı dil öğrenme hevesi ile harmanlayacak bir girişim üzerine çalışmakta. İleride sinirbilim ve mühendisliğin ortak alanlarına yönelmek istiyor.

Berfin Dağ

Girişimci Adayı

Berfin Dağ 1998 yılında Mardin’in Nusaybin ilçesinde doğdu. İlk-orta ve lise eğitimini Nusaybin’de tamamladı, şu anda Kocatepe Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünde okuyor. Lisans eğitimi süresince Koç Üniversitesi’nde biyofizik alanında araştırmalara katıldı, değişim programı ile 1 sene boyunca İspanya’da Biyoteknoloji eğitimi aldı. Aynı dönemde Valencia Üniversitesi Evrimsel Biyoloji Enstitüsü’nde çalıştı. 2019 Yılında Blue Marble Space Institute of Science’ın Genç Bilim İnsanı programına seçilerek moleküler evrim ve prebiyotik kimya alanında araştırmalara başladı. 2019’da 19 Mayıs’ın 100. yılı anısına düzenlenen “Gençlik 100 Yaşında” yarışmasının Bilim & Teknoloji alanı kazananı oldu. Bilimi genç nesillere sevdirmek ve daha anlaşılır kılmak için liseden bu yana gönüllü bilim iletişimi ve popüler bilim yazarlığı yapmaktadır. Uzayda ve farklı gezegenlerin ekstrem koşullarında yaşayabilecek kadar dayanıklı yaşam formlarından aldığı ilhamla proteinlerin kullanımını geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Berkan Bostanoğlu

Girişimci Adayı

1995 yılında İzmir’de doğdu. 2015 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mekatronik Bölümü’nü bölüm birinciliği ile bitirdi. Arge, elektronik kart tasarım, otomasyon üzerine çeşitli firmalarda çalıştı. IEEE öğrenci kulübünde Türkiye Teknik Ekip Sorumlusu, Robot ve Otomasyon Komitesi Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Bu görevlerde bulunurken çeşitli projeler , eğitimler düzenlemiş ve dereceler almıştır. Şu an Dokuz Eylül Üniversitesinde Endüstri Mühendisliği bölümü 4. Sınıfta okuluna devam etmekte aynı zamanda IoT Türkiye Ege bölge sorumlusu ve eğitmenliği yapmakla beraber Türkiye’nin birçok üniversitesinde okuyan öğrencilere eğitimler vermektedir. İTÜ Çekirdek’te Tarım’da Robot ve iot kullanımı ile ilgili girişim çalışmalarına devam etmektedir.

Beste Şevik

Girişimci Adayı

1999 yılında Adana’da doğdu. 2017 yılında Çukurova Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü’ne yerleşti.Eğitim hayatı boyunca çeşitli öğrenci kulüplerinde aktif rol aldı. 2019 TÜSİAD BGİV’e katılarak Eczacıbaşı rehberliğinde çalışmalarda bulundu.Gelecekte engelli bireylerin rehabilitasyon süreçlerini kolaylaştırmaya yönelik projelerini hayata geçirmek istiyor.

Burak Yılmaz

Girişimci Adayı

1987 yılında Erzurum’da doğdu. 2008 yılında Erzincan Üniversitesi Elektrik Teknikerliği Bölümünü bitirdi. Çeşitli firmalarda tekniker olarak çalıştıktan sonra askere gitti. Askerlik dönüşü Erzurum Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü kazanarak 2018’de mezun oldu. Lisans hayatı boyunca fakültesinin Bilgi İşlem Birimi’nde Yarı zamanlı çalıştı ve yine fakültesini temsilen Model Uydu ve Model Roket yarışmalarında takımı Varda SkyTeam adına dereceler aldı. Şu an Lisansüstü eğitimi ile beraber TÜBİTAK Lisansüstü bursiyeri olarak çalışmalarına devam eden Burak, Atatürk Üniversitesi Teknokent’te Yenilenebilir Enerji Sistemleri üzerine girişimini desteklemeye devam etmektedir.

Deniz Kanat

Girişimci Adayı

1999 yılında Çorum’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Çorum’da tamamladıktan sonra lisans hayatına Erciyes Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği’nde devam etti. 2 yıldır devam eden lisans hayatı boyunca çeşitli etkinliklere ve kongrelere katıldı. IEEE Erciyes Öğrenci topluluğunda Robotik ve Otomasyon Komitesi (Robotics and Automation Society) başkanlığı görevini yürütürken çeşitli üniversitelerin robot yarışmalarına katıldı, bazı yarışmalarda ise hakemlik görevini yürüttü. Habitat Derneği’nin Dijital Ben Projesi’nde gönüllü eğitmenlik yaptı, verdiği çeşitli eğitimlerde yüzlerce kişiye ulaştı. Gelecekte de insanların sağlık sorunlarına çözüm olacak teknolojiler üretmeyi planlamaktadır.

Emine Gül Tuğba Odabaşı

Girişimci Adayı

1995 yılında Konya’da doğdu. İlköğretimini köyde,liseyi ise Akşehir’de dereceyle bitirdi. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden 2017’ de mezun oldu. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi, Havacılık Yönetimi son sınıf öğrencisidir. Öğrencilik hayatı boyunca aşçılık, satış danışmanlığı, anketörlük, eğitmenlik gibi pek çok farklı alanda çalışma ve deneyim kazanma fırsatı buldu. ETTOM tarafından düzenlenen proje yarışmasında ekibiyle birlikte birincilik ödülünün sahibi oldu. 2018 yılından bu yana Eskişehir’de bir lojistik firmasında proje yöneticisi olarak görevini yürütmektedir. Girişimciliği yaşam felsefesi olarak gören ODABAŞI, şu an Ulukaya Girişimi 2020 programında, yepyeni bir öğretim ekosistemi kurmayı amaçlayan girişim fikriyle ilgili çalışmalarına devam etmektedir.

Halil Yıldız

Girişimci Adayı

1992 yılında Şırnak’ta doğdu. Lise eğitimini Şırnak Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamladıktan sonra Gaziantep Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden 2018 yılında mezun oldu ve aynı yıl başladığı Gaziantep Üniversitesinde Yöneylem Araştırmaları Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. Lisans eğitimi esnasında Ön lisans eğitimi olarak Bilgisayar Programcılığı bölümünü de okudu. Girişimcilik ekosistemine ilgisi lisans eğitiminin ortalarında başladı, Gaziantep Üniversitesi Teknokent ve TİM/TEB girişim evi eğitimlerine ve etkinliklerine katılarak kendini geliştirdi. Lojistik sektörüne yönelik geliştirilmiş olan projesinde, nakliye firmaları ve nakliyecilerin problemlerini ve ihtiyaçlarını kapsamlı bir şekilde dijital platforma taşıyarak çözümler geliştirdi. Odexa Projesinde Proje Yöneticisi olarak görev alıyor. Lojistik sektöründe dijital çözümler üretmeye devam edecek.

Hasan Basri Ğakava

Girişimci Adayı

1998 yılında Bursa'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Bursa'da tamamlayarak 2016 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi Biyosistem Mühendisliğine yerleşti. Okuduğu üniversitede bilgisayar teknikeri ve kütüphane görevlisi, Makrogem şirketinde grafik tasarımcısı, Proskop İTÜ Çekirdek Express Girişiminde tanıtım ve test mühendisi olarak görev aldı. Lise yıllarında insani yardım vakfı ile tanışıp, dezavantajlı öğrencilere fayda sağlayacak bir proje ile eğitimde eşitlik ilkesine katkıda bulundu. Lisans eğitimi boyunca; Ulusal Tarım Kongresi, Tedx Bursa, Startup Carnival ve TPC gibi büyük etkinliklerin düzenlenmesinde rol aldı. Şu anda sosyal medya içerik üretim ihtiyaçlarını belirleyerek bu doğrultuda çalışmalarını sürdürüyor.

Mehmet Sinan Arca

Girişimci Adayı

1998 yılında Aydın’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Elazığ’da tamamladıktan sonra Elazığ 1.’si ve Türkiye 205.’si olarak Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümüne yerleşti. Matematik dersi vererek lise öğrencilerine destek olmaya çalışırken ayrıca bir vakıfta ortaokul düzeyindeki öğrencilere kodlama eğitimi vermektedir. Boğaziçi Konfüçyus Enstitüsü tarafından yapılan mülakatlar sonucu Shanghai Üniversitesi’nde dil eğitimi almaya hak kazanmış ve geçtiğimiz yaz Çin’de bulunmuştur. Kurduğu Tolstoy’s Bike isimli amatör müzik grubunda bateri çalmaktadır. Boğaziçi Üniversitesi UAV-IN drone takımında aktif görev alırken ayrıca üniversitenin Akıllı Sistemler laboratuvarında bazı projelerde çalışmaya devam etmektedir.

Merve Günal

Girişimci Adayı

1999’da Tokat/Niksar’da dünyaya geldi. Aynı yıl ailesi İzmir/Urla’ya yerleşti. İlkokul-ortaokul-liseyi burada bitirdi. İlkokulda hentbol sporuyla tanıştı ve 10 yıl boyunca ilgilendi. Havacılık sektörüne ilgi duyması sebebiyle 2017’de İstanbul Gelişim Üniversitesi Havacılık Yönetimi Bölümü’ne tam burslu olarak yerleşti. Bu yıllarda girişimciliğe ilgi duymaya başladı. Havacılık ve Girişimcilik alanında çalışmalarını sürdürmektedir. 3 yıldır eğitim hayatının yanı sıra “fuar-festival-kongre” gibi alanlarda hizmet veren kurumlarda çalışmakta ve event yönetimi konusunda tecrübe kazanmaktadır. Bu alanda bizzat kendi yaşadığı sorunlardan yola çıkarak oluşturduğu bir girişim fikrini hayata geçirip sektördeki problemleri ortadan kaldırmayı, hızlı bir iş akış süreci sunmayı hedefliyor.

Muhammed Gültekin

Girişimci Adayı

1995 yılında Mardin’in Ömerli ilçesinde doğdu. İlkokul ve ortaokul eğitimini Ömerli’de, lise eğitimini ise Mardin’de bulunan bir lisede tamamladı. Mühendisliğe duyduğu ilgiden dolayı Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünü kazandı. 2018 yılında ise Türkiye Girişimcilik Vakfı Fellow’u olmaya hak kazandı. Mardin ve civar illerinde yetişen bol proteinli menengiç bitkisi ile yapılan menengiç kahvesini tüm dünyaya tanıtmak istiyor.

Muhammed İkbal Kuşan

Girişimci Adayı

1996 yılında Van’da doğdu, Ardahan Rekabet Kurumu Fen Lisesinden mezun olduktan sonra 2018 yılında Pamukkale Üniversitesi Otomotiv Mühendisliğini onur öğrencisi olarak bitirdi. Üniversiteden mezun olduktan sonra Erbakan Malkoç'un şirketi Dizaynvip Otomotiv Mühendisliği Tasarımı ve Üretimi A.Ş’ de, 3D teknik tasarım, makine ve bağlantı elemanları, ürün geliştirme, tersine mühendislik ve 3D printer ile üretim konularında Teknik Tasarım Uzmanı olarak çalıştı. 2 yıl çalıştıktan sonra Ar-Ge çalışmaları yaptığı 5 kişilik ekibi ile Effortune Technology'i ve Sarı Kabin'i kurdu. Bu ekiple birlikte üzerinde çalıştıkları projeleri üretime geçirmek için sıkıca çalışmaya devam etmektedirler.

Muhammed Kaya

Girişimci Adayı

1993 yılında Elazığ’da doğdu. 2017 yılında Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun olduktan sonra Erasmus+ EVS projesiyle Polonya’nın Wroclaw şehrinde bir gençlik kuruluşunda 2 ay boyunca idari asistan olarak görev yaptı.. Belirli STK’larda yönetim kurulu üyeliği ve başkanlık yaptı. 2019 yılında Selçuk Üniversitesi’nde aynı bölüm ve anabilim dalında tezli yüksek lisans eğitimine başladı. Aynı zamanda bir ilaç şirketinde bölge yöneticisi olarak çalışmaktadır. Türkiye’nin endemik bitki zenginliğini kullanarak insan yaşamına pozitif anlamda dokunabilmek için sağlık, kozmetik ve aromaterapi alanında, esansiyel yağlar üzerine uluslararası bir şirket kurmak için ekibiyle birlikte çalışmalara devam etmektedir.

Nurhak Sağır

Girişimci Adayı

1995 yılında Gaziantep’ te doğdu. İlkokul – lise eğitimi Uşak ve Gaziantep’te geçti. 2014 yılında Bilgisayar Programcılığını bölümünü kazandı. İlk yılını Kahramanmaraş Sütçü İmam üniversitesinde ikinci yılını ise Farabi yaparak Gaziantep Üniversitesinde okudu daha sonra geçiş yaparak bilgisayar mühendisliğinde devam etti. 2017 yılında İstanbulda“ maker’’ ve “ robotik kodlama’’ eğitmen eğitimi aldı. Üçüncü sınıftayken Deva kolejinde eğitmen olarak çalışmaya başladı ve üç yıl boyunca kolejde hem eğitmenlik yaptı hem de lisansını tamamlamaya çalıştı. Çalıştığı kolejide üç yıl üst üste Maker Fair School düzenledi . 21 yy. eğitimlerine büyük önem veren Nurhak birçok eğitim kuruluşlarında gönüllü olarak çalışmaktadır. 2017 yılında İYTE İnovasyon Kampına eğitmen olarak katıldı , 2017 Eylül’ de ERG’ ye ‘’sor-keşfet –üret’ ile konuşmacı olarak katıldı. Bir çok Üniversiteden ve Startuplardan girişimcilik eğitimleri aldı. 2018’den beri Habitat , Yeşilay ve Robotel Türkiye’ de gönüllü çalışıyor , son olarak JCI’da gönüllü olarak çalışmalara başladı. Nurhak Ekibi ile birlikte SmartNeck projesini yapıyor. En büyük hayali ise girişimlerinin hayata geçirmek ve “eğitimde eşitliği” sağlamak.

Seda Durmuş

Girişimci Adayı

1995 yılında Muğla’da doğdu. 2018’de Pamukkale Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden derece ile mezun oldu. Yüksek Lisans öğrenimine Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde devam etmektedir. Üniversite öğrenimi boyunca Teknokent’te vakit geçirmeyi tutku haline getiren Seda, çeşitli girişimcilik yarışmalarında ödüller kazandı. Kırsal kesimde yaşamanın da zorluklarından biri olan kültürel ve sosyal etkinliklerin azlığı durumunu araştırması ile farkındalık yaratabileceği Vaveyla projesi üzerine çalışmaya başladı. Turkcell Geleceği Yazan Kadınlar yarışmasında Türkiye çapında ilk 10’a girerek büyük finale katılmaya hak kazanan projelerden biri oldu. Şu an girişimini hayata geçirmek için çalışmalarına devam etmektedir.

Sezer Uğuz

Girişimci Adayı

1994'te Antalya'da doğdu. 2015 yılında Erzincan Üniversitesi Tercan Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı programından okul birinciliğiyle mezun olduktan sonra Çankaya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümüne dikey geçiş sınavıyla %50 burslu olarak yerleşti. 2017’de Krakow AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne (öğrenim hareketliliği) ve 2019 yılında Viyana Üniversitesi Görselleştirme ve Veri Analizi Araştırma Grubu’na (staj hareketliliği) Erasmus+ burslarıyla gitti. 2018 yılında REZES Geri Dönüşüm IoT Uygulama Sistemleri adlı projesi ile Tübitak 2209-B bursu almaya hak kazandı. 2019 yılında Çankaya Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Akıllı Tarım ve Hayvancılık alanında proje fikirlerini hayata geçirmek için Bilgisayar Mühendisliği alanında Atatürk Üniversitesi’nde tezli yüksek lisans yapmaktadır.

Simge Kamalı

Girişimci Adayı

1999 yılında İzmir’de dünyaya geldi. 2017 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümü'ne yerleşti. Üniversite hayatı boyunca çeşitli etkinlik ve seminerlere katılıp aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Girişim ve Yatırım Topluluğu'nda görev almaktadır. Gelecekte sağlık alanında yürüttüğü çalışmalarıyla sağlıkta dijital dönüşüm sürecine katkı sağlayarak sağlık sistemlerini geliştirecek uygulama ve çözümler üzerinde çalışmayı hedeflemektedir.

Sultan Aylin Fesli

Girişimci Adayı

1994 yılında Gaziantep’de doğdu. Gümüşhane Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2016 yılında mezun oldu. Bu süreçte Erasmus programı kapsamında Porto Üniversitesi’nde de eğitim aldı. Mezun olduktan hemen sonra Erasmus + programı vasıtasıyla Portekiz’de profesyonel seviye staj yaptı. Bu süreçte Portekizce eğitimi aldı. 2017 yılında Düşünceni Değiştir Bedenini Özgürleştir isimli kitabını çıkardı. 2019 yılında, Anadolu Üniversitesi Açık öğretim fakültesi Aşçılık bölümünden mezun oldu. Müşteri odaklı iş geliştirme, girişimcilik, fikir doğrulama konularında Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, Kworks ‘de eğitimlere ve mentör görüşmelerine katıldı. İTÜ çekirdekte 2020 yılı başından itibaren girişimcilik, finans, planlama ve yönetim konularında çeşitli eğitimler almaktadır.

Tuğba Ebru Uzal

Girişimci Adayı

1992 yılında Samsun’da doğdu. 2015’te Selçuk Üniversitesi’nden Kimya Mühendisi olarak mezun oldu. İş hayatına henüz lisansını tamamlamadan, MLB GRUP’ta Fikri Haklar ve Proje Uzmanı olarak başlayan Tuğba Ebru Uzal, ikinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi İngilizce İşletme lisansını bitirdi. Devamında yine aynı üniversitenin Nanobilim ve Nanomühendislik Anabilim Dalı’nda başladığı yüksek lisansını, 3 yılın sonunda severek yaptığı işinden ayrılarak TÜBİTAK bursu ile Malezya’da tamamladI. Dijital teknolojileri fikri mülkiyet alanına taşıyan sayılı ofisler arasında yer alan NEVA Patent’te kuruculuk görevi ile çalışmalarına devam ederken, Türkiye’nin dört bir yanında patent ve inovasyon bilincini arttırmak amacı ile gönüllü olarak başlattığı seminer ve eğitimlerini sürdürüyor. Dünyadaki teknik bilgilerin %82’sini oluşturan patent veri tabanlarının daha etkin kullanılması ile ilgili araştırmalarına devam ederken, yine bu alanda başlattığı Innolyze isimli girişimini hayata geçirmeyi hedefliyor.

Zülal Erdoğan

Girişimci Adayı

1997 yılında Ordu’da doğdu. İlköğrenimini Giresun’da tamamladıktan sonra 2016 yılında İstanbul Erkek Lisesinden mezun oldu. Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans eğitimini sürdüren Zülal, üniversite hayatı boyunca çeşitli sivil toplum kuruluşları bünyesinde gönüllü faaliyet gösterdi. Gelecekte bireylerin adalete erişimini kolaylaştırıp hak kayıplarını azaltacak ürün ve sistemler geliştirmek istiyor.

PROGRAM GENEL ŞARTLARI

 

Chobani Ventures, LLC ("Chobani") şirketinin sponsorluğunda ve New York Üniversitesi ile birlikte organize edilen Hamdi Ulukaya Girişimi – HUG (“Girişimcilik Programı”) yeni girişimcileri yetiştirmek ve var olan girişimcilerin kurduğu startupları dünya pazarına hazırlamak için özel olarak hazırlanmış dünya standartlarında bir uygulamalı eğitim ve destek programıdır.

 

Bireysel Uygunluk

 

Girişimci Adayları için: Girişimci Adayı Destek Programı, 31 Mayıs2020 2019 tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına açıktır. Başvuru için üniversiteye kayıtlı olma, üniversite mezunu olma veya yabancı dil bilme zorunluluğu yoktur. Girişimci adayı olarak başvurmak için bir girişime başlanmış olması ya da bir şirket kurulmuş olması şartı da aranmamaktadır. Girişimci adayı olarak başvurmak için, adayın bir iş fikrinin olması ve nasıl başlayacağı konusunda destek arıyor olması yeterlidir. Girişimci Adayları, destek programına katılmak için yasal olarak Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat edebildiklerini yazılı olarak teyit etmelidirler.

 

Startup Kurucuları için: Startup Destek Programı, 31 Mayıs 2020 tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından kurulan, bir şirkette kurucu ve/veya yönetici olarak görev yapan ve seçilmeleri durumunda bağlı bulunduğu ticaret veya sanayi odasından edindiği faaliyet belgesini veya vergi levhasının ve yetkililerin imza sirkülerinin kopyalarını, (hug@ulukayagirisimi.com) adresine göndermeyi kabul eden her girişimciye açıktır. Başvuru için üniversiteye kayıtlı olma, üniversite mezunu olma veya yabancı dil bilme zorunluluğu yoktur. Girişimciler, destek programına katılmak için yasal olarak Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat edebildiklerini yazılı olarak teyit etmelidirler.

 

 

Başvuru Nasıl Yapılabilir?

 

Her iki program için https://www.ulukayagirisimi.com/ adresinde ilan edilen tarihlerde aynı adreste bulunan başvuru formunu ("Başvuru") tamamlanıp gönderilmesi gerekmektedir. Başvurularla ilgili bilgiler, HUG tarafından gizli tutulacak ve yalnızca programa katılım için uygunluğu belirleme ve programla ilgili iletişim konusunda HUG tarafından kullanılacaktır. Tüm başvurular HUG gizlilik politikasına tabidir. Eksik, bozuk veya herhangi bir teknik, bilgisayar veya ağ arızası gibi nedenden dolayı anlaşılamayan veya geç gönderilen başvurular geçersiz sayılır. Gönderildikten sonra, başvurular iade edilmeyecektir.

 

Katılımcı Seçim Kriterleri

 

HUG, alınan tüm başvurular arasından 12 startup yöneticisi (şirket başına temsilen en az 1 kurucu) dahil olmak üzere 6 girişimi ("Katılımcı Şirketler") ve 24 girişimci adayını seçecektir. (Seçilen startup kurucuları/yöneticileri ve girişimci adayları birlikte "Katılımcılar" dır).

 

Startup Destek Programı için girişimciler, aşağıdaki ölçütler temel alınarak seçilecektir:

-Ürün ve İşin Kitlesel Çekiciliği

-Ölçeklenebilirlik

-Şirketin Finansal Sağlamlığı ve Büyüme Potansiyeli

-Ekibin Yetkinliği

-Şirketin, Hamdi Ulukaya'nın, şirketlerin toplumsal iyiliğe hizmet edebilecek bir araç olabileceği vizyonunu paylaşması.

 

Girişimci Adayları Destek Programı için girişimci adayları aşağıdaki ölçütler temel alınarak seçilecektir:

-Fikrin Orijinalliği

-Liderlik Potansiyeli

-Girişimcilik Potansiyeli

-Adayın, Hamdi Ulukaya'nın, Şirketlerin Toplumsal İyiliğe Hizmet Edebilecek Bir Araç Olabileceği Vizyonunu Paylaşması.

 

HUG, kendi takdirine bağlı olarak, yeterli sayıda uygun kayıt alınmadığı taktirde daha az katılımcı seçme ya da başvuru süresini uzatma hakkını saklı tutar.  HUG, seçilenlerden herhangi birinin katılamaması durumunda girişimciler ve girişimci adaylarına alternatifler seçebilir. HUG'ın kararları her bakımdan nihai ve bağlayıcıdır.

 

Hamdi Ulukaya Girişimi’nin temel etkinliklerinin Amerika Birleşik Devletleri’nde olması nedeniyle pasaportu veya Amerika Birleşik Devletleri Vizesi reddedilen / New York Programı tarihine kadar sonuçlanmayan adaylar otomatik olarak programa kabul edilmemiş sayılır.

 

Seçilen her bir katılımcı şirket için iki (2) kişiye kadar katılımcı seçilebilir. Bu katılımcılar, iş sahibi/kurucu ya da üst düzey yöneticilerden oluşmalıdır. Katılımcılar, yukarıda belirtilen uygunluk kriterlerinin tümünü karşılamalıdır.

 

Katılım Bildirimi

 

Katılımcılar, başvuruda belirtilen şekilde e-posta veya telefon yoluyla bilgilendirilecektir. Katılımcılardan, programa katılmadan önce Uygunluk Taahhüt Belgesi ve Gizlilik Sözleşmesi imzalamaları istenir. Katılımcıya ulaşılamaz, katılımcı talep edilen sürede gerekli belgeleri iletmez veya Program Genel Şartları’nı kabul etmezse, programa katılma fırsatı kaybedilecek ve bir başka başvuru sahibi, yukarıdaki seçim kriterleri uyarınca seçilecektir.

 

Program Ayrıcalıkları

 

Hamdi Ulukaya Girişimi, Chobani kaynaklarını, baştan sona bir şirket kurma konusundaki en geniş perspektifi sağlamak amacıyla kurulmuştur. Katılımcılar aşağıda belirtilen kamp ve program aktivitelerine katılabilir durumda olmalıdır.*

 

Mart 2020: Hedef Belirleme Toplantısı (48 girişimci adayı ve 12 startup davet edilecektir. Program sonunda 24 girişimci adayı ve 6 startup ABD programına katılma hakkı kazanacaktır.)

Mayıs 2020: New York Oryantasyon (İstanbul) (24 girişimci adayı ve 6 startup davet edilecektir.)

Haziran 2020: Amerika Programı (24 girişimci adayı ve 6 startup davet edilecektir.)

Ocak 2021: İstanbul Hedef-Takip Toplantısı (24 girişimci adayı ve 6 startup davet edilecektir.)

 

* Tarihler, yer ve programlama güzergahı HUG'ın takdirine bağlı olarak değişebilir.

Program, eğitim seminerleri, profesyonel ağ oluşturma, Chobani çalışanlarına ve misafir konuşmacılara erişim, startuplar ve hızlandırıcıları yerinde ziyaret etme ve kültürel aktiviteleri içerecektir.

 

Programla ilgili ulaşım, konaklama gibi tüm giderler HUG tarafından karşılanacaktır. Her katılımcı, New York programı süresince yemek, ulaşım ve masraflar için kullanılmak üzere harçlık alacaktır. (Girişimi Adayları için 25 ABD Doları, Startup katılımcıları için 50 ABD Doları). Ayrıca, her Girişimci Adayı’na programa seçildikten ve pasaport ile vize işlemlerini tamamladıktan sonra program süresi olan bir sene boyunca ayda 500 TL burs verilecektir. New York programının ardından şirket kuran girişimci adaylarına ise, gerekli belgeleri göndermeleri halinde 1000 ABD Doları hibe verilecektir. 

Katılımcının, yukarıda listelenen tüm programlara katılması beklenir. Katılımcılar, Türkiye’deki eğitim kampı ve New York’ta bir günden fazla programa katılmadıkları takdirde, günlük harcırah, ücretsiz konaklama, seyahat ve Program Etkinliklerine katılabilme dahil, programın ayrıcalıklarından vazgeçmiş sayılacaklardır.

 

Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat HUG tarafından sağlanacaktır.

Katılımcı şirketler veya herhangi bir katılımcı, programın Genel Şartları dahil olmak üzere HUG ile yapılan herhangi bir sözleşmeyi ihlal ettiği durumda, program ayrıcalıkları HUG tarafından geri talep edilebilecektir.

 

İbra

 

Katılımcılar, Chobani ve NYU'nun bu programa ve tüm program etkinlikleri sırasında doğan herhangi bir yaralanma, kayıp veya zararlardan sorumlu olmadığını kabul ederler.  Katılımcılar, programa katılarak, Chobani, NYU, ilgili ana şirketleri, bağlı kuruluşları, yan kuruluşları ve temsilciliklerini ve onların ilgili direktörlerini, memurlarını, çalışanları ve acentelerini her türlü sorumluluktan ve yükümlülükten ibra eder.

 

Uygulanacak Hukuk ve Uyuşmazlıklar

 

Bu Program, uygulanabilir tüm Amerika Birleşik Devletleri federal, eyalet ve yerel yasalarına ve düzenlemelerine tabidir. Bu Program Genel Şartlarının yapımı, geçerliliği, yorumlanması ve icrası ile ilgili konular, kanunlar ihtilafı ilkelerine bakılmaksızın, New York Eyaleti yasalarına tabidir.  İhtilaf ya da talep, doğrudan görüşmeler ya da arabuluculuk yoluyla başka şekilde çözülmediyse, Judicial Arbitration and Mediation Services, Inc. tarafından Gelişmiş Tahkim Kuralları ve Usulleri ya da sonraki sürümleri ("JAMS Kuralları") uyarınca uygulanan kesin ve bağlayıcı tahkim yargılaması ile çözülür.  Bu programdan doğan veya bu programla bağlantılı olan tüm uyuşmazlıklar ayrı ayrı çözülür. Chobani, sonuca bağlı, dolaylı, emsal niteliğinde veya cezai tazminatlardan veya avukatlık ücretlerinden sorumlu değildir.

 

Genel Hükümler

 

İşbu Program, Program Genel Şartları’na tabidir.  Chobani kendi takdirinde olmak üzere; (i) Programın veya websitesinin herhangi bir şekilde tahrip edilmesi veya başvuru sürecine müdahale edilmesi; (ii) Genel Şartların ihlal edilmesi; (iii) katılımcının Programa uyumlu davranmaması, Programa zarar verici şekilde hareket etmesi, veya başka herhangi bir şahsı veya tüzel kişiliği rahatsız etme, istismar etme, tehdit etme, taciz etme, zarar verme, yanıltma veya aldatma amacıyla hareket etmesi; (iv) başvuruda dürüst olmayan veya hileli bilgi sağlanması veya bilgi saklanması; veya (v) yapılan eylemin kanuna aykırı olduğu tespit edilmesi durumlarında bu fiilleri gerçekleştiren şahsı diskalifiye etme hakkını saklı tutar.

 

Başvurularda herhangi bir hileye başvuran, program veya web sitesinde herhangi bir değişiklik yapmaya çalışan herhangi bir kişi programa katılmak için uygunsuz kabul edilecektir ve Chobani, uygun olduğu takdirde, yasal mercilere uygun şikayetler de dahil olmak üzere, mevcut tüm yasal yollara başvuracaktır. Herhangi bir nedenle, program veya web sitesinin (Veya herhangi bir bölümünün) bozulması veya başlangıçta planlandığı gibi çalışmaması veya başvuruların İşbu Genel Şartlara uygun olarak düzgün bir şekilde teslim edilmesine ve işlenmesine izin vermemesi veya bilgisayar virüsü, böcek, kurcalama, yetkisiz müdahale, dolandırıcılık, teknik arıza veya başka herhangi bir nedenle Chobani'nin görüşüne göre Programın yönetimini, güvenliğini, adaletini, bütünlüğünü veya uygun davranışını bozar veya etkilerse, Chobani, kendi takdirinde olmak üzere, bu tür bir işlemde yer alan herhangi bir kişiyi diskalifiye etme ve/veya Programı veya herhangi bir bölümünü iptal etme, sona erdirme, değiştirme veya askıya alma ve Programı yürütme ve Chobani tarafından alınan önlemlerden önce ve/veya sonra (uygun şekilde) tüm uygun, kurtarılabilir Başvurulardan (varsa) bireysel katılımcıları seçme, Chobani tarafından belirlenen adil ve hakkaniyetli bir şekilde hareket etme hakkına sahiptir.


Gizlilik Sözleşmesi

Chobani Ventures, LLC ("Chobani") şirketinin sponsorluğunda ve New York Üniversitesi ile birlikte organize edilen Hamdi Ulukaya Girişimi – by Chobani (“Girişimcilik Programı”) yeni girişimcileri yetiştirmek ve varolan girişimcilerin kurduğu startupları dünya pazarına hazırlamak için özel olarak hazırlanmış son derece seçkin ve dünya standartlarında bir uygulamalı eğitim ve destek programıdır.

Bireysel Uygunluk

Girişimciler için: Startup Destek Programı, 1 Haziran 2017 tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından kurulan bir girişimde kurucu ve/veya yönetici olarak görev yapan ve ilk tur başvuruların tamamlanmasının ardından, ticaret odasından edindiği faaliyet belgesinin, vergi levhasının ve yetkililerin imza sirkülerinin kopyalarını, turkey@chobanifoodincubator.com adresine göndermeyi kabul eden her girişimciye açıktır.

Chobani, Startup Destek Programı için girişimcileri aşağıdaki ölçütleri temel alarak seçecektir:

  • Ürün ve İşin Kitlesel Çekiciliği
  • Ölçeklenebilirlik
  • Ürün veya Hizmet Kalitesi
  • Şirketin Finansal Sağlamlığı ve Büyüme Potansiyeli
  • Şirketin, Hamdi Ulukaya'nın, şirketlerin toplumsal iyiliğe hizmet edebilecek bir araç olabileceği vizyonunu paylaşması.

SSS

SSS